Kamu Üniversitesine KPSS'siz Lise Mezunu Güvenlik Görevlisi Alınacak!

İŞKUR üzerinden açıklanan ilana göre kamu kurumu güvenlik görevlisi alım ilanına başvurular başladı. Lise mezunu olmak ÖGG kimlik belgesine sahip olmak şartı ile KPSS'siz güvenlikli alımı başvuru şartları haberde.

Kamu Üniversitesine KPSS'siz Lise Mezunu Güvenlik Görevlisi Alınacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İŞKUR üzerinden kamu kurumu memur ve personel alım ilanları açıklandı. Bu alımlardan bir tanesi de Üniversiteye kpss'siz personel alımı içeriyor. Başvuru şartları ve detayları derledik.

Kayseri Üniversitesi İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığından açıklanan iki farklı ilanda 15 güvenlik görevlisi alımı açıklandı. Başvurular 15 Mayıs tarihine kadar devam edecek.

Kuraya katılmak isteyen adayların eğitim şartlarında en az ilköğretim mezunu olmaları gerekli olacak. 5188 sayılı yasada belirtilen şartlarda eğitimlerini tamamlamış ve sertifika alan adaylardan öze güvenlik kimlik belgesi istenilecek. Yaş şartında 18 yaşını doldurmuş olmak ve 45 yaşından gün almayan adaylar başvur yapabilirler. Herhangi bir kurumdan emekli olmamak, malul aylığı ya da yaşlılık aylığı almıyor olmak gereken diğer şartlar arasında yer alıyor.

KPSS'siz GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI

Sözlü sınavına katılacak adayların ilk olarak kura listesinden asil listesinden isimlerinin çıkması gerekmektedir. Aday sayısının dört katı kadar aday mülakata alınacaktır. Kuralar YouTube kanalından canlı olarak yapılacak. Sözlü sınavları www.kayseri.edu.tr adresinden açıklanacak. Sözlü sınavda 100 puan üzerinden değerlendirilecek. En az 50 ve üzeri puan alan adaylar başarılı olacaklar. Başvurular İŞKUR resmi internet üzerinden yapılacak. Daha sonraki aşamada sözlü sınavına girmeye hak kazanan adaylardan istenilecek belgeler şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

GEREKLİ OLAN EVRAKLAR;

Kayseri Ünviersitesi güvenlikçi alımı sözlü sınavına girecek adaylardan belge teslimi yapması istenilecek. Başvuru dilekçesi, başvuru formu Nüfus cüzdan fotokopisi, onaylı ya da teslime derken onay yapıştırılacak aslı ibraz edilerek. Adli sicil belgesi e-devlet üzerinden temin edilecektir. Diploma ya da geçici mezuniyet belgesi, e-devlet çıktısı onaylı ya da üniversiteye teslime esnasında onaylatılacak. 4 adet vesikalık fotoğraf, erkek adaylar için askerlik durum belgesi e-devlet çıktısı, onaylı ya da aslı getirildiğinde onaylatılacak. Adaylardan istenilecek diğer belgeler arasında Özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak ve yenileme süresine en az 1 yıl kalmış olması gerekli olacaktır.

BAŞVURU İLAN NUMARALARI VE DETAYLAR;

YORUM EKLE