Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başladı

Jandarma Genel Komutanlığı yayınladığı öğrenci alımı bildirisi ile uzman erbaş alımı yapacağını duyurdu. İşte tüm detaylar.

Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başladı
Jandarma Genel Komutanlığı yıl içerisinde yayınlamış olduğu öğrenci alımı formu ile pek çok rütbe için askeri personel alımı yapmaktadır. Son yayınlanan bildiri ile Jandarma Genel Komutanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere uzman erbaş alımı yapacağını duyurdu. Kaç askeri personel alımı yapılacağına dair her hangi bir bilgi verilmedi ancak binlerce askeri personelin alınması beklenmektedir. Jandarma Genel Komutanlığının İçişleri Bakanlığına bağlanması ile pek çok karakoldan er askeri personelin çekilmesi bekleniyor. Bu durumdan dolayı farklı pozisyonlar içinde alım yapılacak.

14 Farklı Sınıf İçin Alım Yapılacak

Jandarma Genel Komutanlığı bundan önce ki alımlarını birkaç sınıf için yapmaktaydı. (Örn. Jandarma Komando ve Jandarma Asayiş) ancak yeni yayınlanan formda 14 farklı sınıf için askeri personelin alınacağı duyuruldu. Bu alımlarda erlerin karakollardan çekileceğinden dolayı böyle bir çözümün üretildiği belirtilmektedir.

Başvuru yapacak olan adaylar jandarma komando, asayiş, aşçı, oto tamirci, oto elektrikci, kaportacı, kaynakçı, jeneratörcü, elektrikli motor tamircisi, hafif silah teknisyeni, optik sistem bakım teknisyeni, beyaz eşya tamircisi, sıhhi tesisatçı, elektriçi sınıfları için tercih yapabilmektedir. Karakolların pek çoğundan erlerin çekilmesi gündemde olduğu için uzman erbaş alımlarının farklı sınıflar için yapılacağı belirtilmektedir. Başvuru yapmak isteyen adaylar aşağıda ki bağlantı linkini takip edebilir.

https://app1.jandarma.tsk.tr/pts_aday/aday.aspx

YORUM EKLE
YORUMLAR
yasar eker
yasar eker - 5 yıl Önce

Mrb kolay gelsin ben orta okul muzunuyum uzman erbasa başvurmak istiyom olurmu acaba

Samet bektaş
Samet bektaş - 5 yıl Önce

j.komando uzman cavus olmak istiyorum açıktan okuyorum herhangi bir problem olurmu bilgi edinebilirmiyim

Çağrı
Çağrı - 5 yıl Önce

Ben uzman erbaşlığı kazandım 3 ay önce de güvenlik sorusturmam bitti ama halen asker olduğum için atamam olmadı ataması olmayanların ki iptal olunmuş söylentisi var dogrumu böyle birşey var mi?

Birol boga
Birol boga - 5 yıl Önce

Nereden yapiyoz basvurulari

Süleyman Cılğı
Süleyman Cılğı - 5 yıl Önce

Mrb j uzman çavuş olmak istiyorum açık lise okuyorum yardimci olursanız sevinirim

TOLGA
TOLGA - 5 yıl Önce

SELAM JANDARMA ASAYİŞ OLMAK İSTİYORUM LİSE MEZUNUYUM AMA TERHİS TARİHİM OLMUYO NE YAPMAM LAZIM ŞİMDİ BAŞVURU YAPAMAZMIYIM BEN

Rıdvan kolay
Rıdvan kolay - 5 yıl Önce

uzman erbaş olmak istiyorum orta okul mezunuyum ne yapmam lazım bilgi verirseniz sevinirim

Rıdvan kolay
Rıdvan kolay - 5 yıl Önce

uzman erbaş olmak istiyorum orta okul mezunuyum ne yapmam lazım bilgi verirseniz sevinirim