İŞKUR Üzerinden Kamu ve Özele, Güvenlik Görevlisi Alımı İlanları Açıklandı!

Kamu kurumuna koruma ve güvenlik görevlisi ile özel firmalara, silahlı yada silahsız özel güvenlik görevlisi alımı yapılacak. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak. ÖGG alımı ilanı açıklayan kurumlar haberde.

İŞKUR Üzerinden Kamu ve Özele, Güvenlik Görevlisi Alımı İlanları Açıklandı!

Türkiye genelinde lise ve dengi okullardan mezun olan adayların en çok başvuru yaptığı kadrolardan bir tanesi Özel Güvenlik Görevlisi kadrosudur. Başvuru yapacak adayların 5188 sayılı kanunda belirtilen şartlarda özel güvenlik kurumlarından temel eğitimlerini alması, İçişleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan takvim doğrultusunda sınavlardan başarılı olmaları ve yenileme eğitimlerinden sınavdan başarılı olmaları, ÖGG kimlik kartına sahip olmaları gerekmektedir.

Kamuya Güvenlik Görevlisi Alımı Açıklandı! Başvuru Devam Ediyor!

Yükseköğrenim Kurumuna yapılacak olan koruma ve güvenlikçi alımında başvurular İŞKUR üzerinden alınmaya başlandı. Son başvuru 12 Ekim 2020 tarihine kadar devam edecek. Bu kadro dışındaki YÖK ilanlardan bir tanesi de 3 kişilik temilik görevlisi alımıdır. İlanlara erişmek için aşağıdaki bağlantıyı kopyalarak yeni tarayıcıdan açınız.

İLGİLİ İLAN: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanDetay.aspx?uiID=00005713322&isyeriTuru=Kamu&returnUrl=AcikIsIlanDetay.aspx?uiID=00005713322&isyeriTuru=Kamu

BAŞVURU ŞARTLARI;

- Eğitim şartı; en az önlisans mezunu olmak,

- Yaş şartı en az 18 en fazla 35 yaş aralığında olmak,

- 5188 sayılı kanunda belirtilen şekilde ÖGG sertifikası silahlı, silahsız kimlik belgesine sahip olmak

Kura tarihi; 20 Ekim 2020 tarihi olarak açıklandı. Kura koronavirüs tedbirleri kapsamında YouTube kanalından canlı olarak yayımlanacak.

ÖZEL'E ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI;

Özel sektördeki alım ilanlarda Türkiye genelinde çok sayıda istihdamlar sağlanacak. Adaylar vardiyalı çalışma esaslarına uyumlu olmaları gerekmektedir. İlanlara aşağıdaki linki yeni tarayıcıdan açarak ulaşabilecekler.

İLGİLİ İLAN: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=3048

GÜVENLİK GÖREVLİSİ MAAŞI NE KADAR?

Yeni göreve başlayan güvenlikçi maaşı en az 4 Bin 319 Tl olmaktadır. Kamu kurumlarda koruma ve güvenlik görevlisi maaşları bekar-evli, çocuk sayısı, eğitim durumu, kademe ve derecesine göre farklılık göstermektedir. 

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2020, 23:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Huseyin
Huseyin - 2 yıl Önce

Başvurular bittimi

Emre
Emre - 1 yıl Önce

Dogu