İŞKUR 81 İl MEB Güvenlik Personeli Alım İlanı Başvuru Şartları Neler?

İŞKUR TYP kapsamında 81 ilde Eylül ayı genelinde güvenlik görevlisi alımları yapıyor.Aydın ili başta olmak üzere ülke genelinde MEB güvenlik görevlisi alımları yapıyor.

İŞKUR 81 İl MEB Güvenlik Personeli Alım İlanı Başvuru Şartları Neler?

İŞKUR TYP kapsamında yapılan alımlarda 81 il kapsamında güvenlik görevlisi alımı yapılacak olup ilanlar ilk olarak Aydın il ve ilçeleri için yayınlanmıştır. Buna göre ilgili alım ilanları İŞKUR resmi internet sitesinde adayların başvurularına açılmıştır. Eylül ayı genelinde yapılacak başvurularda adaylar TYP kapsamında güvenlik personeli olarak görevlendirilecek. Aydın iligenelinde ilanlar yayınlanmış olup bu adayların sağlaması gereken şartlar ve detaylar haberimizin devamında yer alıyor.

TYP Başvuru Şartları Nelerdir?

2019 Eylül ayı itibari ile yapılacak olan güvelik görevlisi alımına başvurmak isteyen adayların sağlaması gereken şartlar şu şekilde açıklanmıştır:

  • Türk vatandaşı olmak,
  • İŞKUR’a kayıtlı olmak,
  • 18 yaşından büyük olmak,
  • Emekli olmamak ve emekliliğe hak kazanmış durumda olmamak,
  • Açıköğretim sayılmamakla birlikte herhangi bir örgün eğitime kayıtlı olmamak,
  • Yetim ya da malul aylığı almıyor olmak,
  • İşsiz olmak şartlarının sağlaması istenmekle birlikte adaylar bu program kapsamında 9 ay istihdam edilecek ve günde en fazla 9 saat çalışacaktır.

Başvuru Şekli

Adayların ilanlar sona ermeden başvuru yapmaları gerekmekte olup işe başlama tarihi 18Eylül 2019 olarak belirtilmiştir. MEB Güvenlik görevlisi olarak istihdam edilecek olan adayların ilgili ilana başvurmak için İŞKUR üzerinden kayıt olarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Herhangi bir eğitim, deneyim ya da diğer özel şartların aranmadığı ilanlara temel şartları sağlayan herkes başvurabilmektedir.İlgili ilanlara erişmek, başvuru yapmak ve diğer TYP kadro ilanlarını görmek için aşağıda yer alan linki kullanabilirsiniz.

https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

YORUM EKLE