İçişleri Bakanlığı 10 Bin Askeri Personel Alımı Yapacak

İçişleri Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 10 bin askeri personel alımı yapacak. İşte alınacak olan pozisyonlar ve ilan hakkında detaylar.

İçişleri Bakanlığı 10 Bin Askeri Personel Alımı Yapacak
İçişleri Bakanlığına bağlı Jandarma Genel Komutanlığından yayımlanan ilan ile toplam 10 bin askeri personel alımının yapılacağı belirtildi. Normalde alımlar genel olarak en fazla 3 bin askeri personel olarak belirtilmekteydi fakat Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin görevden ihraç edilmesi ile birlikte alımlar daha da artırıldı. Aynı zamanda Jandarmanın İçişleri Bakanlığına bağlanması ile Jandarmaya bağlı bulunan karakollarda ki erlerin çekilmesi ve er askerlerin piyadeye katılması bekleniyor. Bu durumdan dolayı daha çok askeri personel alımı yapılacak.

Hangi Branşlar İçin Yapılacak

Jandarma Genel Komutanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile duyurulan bildiri de 10 bin askeri personel alımının yapılacağı belirtildi. Söz konusu alınacak olan askeri personeller Jandarma Komando, Jandarma Emniyet Asayiş ve Jandarma Lojistik sınıflarında çalışacak. Adayların alacağı sağlık raporlarında Komando Uzman Erbaş olur ya da Uzman Erbaş olur ibresinin yer alması gerekmektedir.

Kimler Başvurabilir

Jandarma Genel Komutanlığının alım yapacağı askeri Uzman Erbaş personeline hangi adaylar başvurabilir.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
Erkek olmak
En az lise mezunu olmak
25 yaşını bitirmemiş olmak
Boy - Kilo orantılı olmak
Sağlık sorunu bulunmamak

Yukarıda belirtilmiş olan niteliklere sahip ola adaylar Uzman Erbaş personeli için başvuru yapabilir. Sizlerde başvuru yapmak istiyorsanız hemen aşağıda ki bildiriyi takip edebilirsiniz.

Resmi Bildiri İçin Tıklayınız

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
feyza çolak
feyza çolak - 3 yıl Önce

bayanlar neden alınmıyor ?

serkan  binici
serkan binici - 3 yıl Önce

nedır bu anlamadım lıse mezunum 26 yasındayım ama bıyere gıremıyorum

Ömer toktaş
Ömer toktaş - 3 yıl Önce

Sadece lise mezunu değilim ilk öğretim alırlar mı acaba ?