En Az Lise Mezunu Polis Alımı Yapılacak

Emniyet Genel Müdürlüğü en az lise mezunu olmak üzere binlerce polis alımı gerçekleştirecek. İşte detaylar ve başvurular.

En Az Lise Mezunu Polis Alımı Yapılacak
Emniyet Genel Müdürlüğü her sene belirlenen boşluğa göre polis alımı gerçekleştirmektedir. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde ki operasyonların artması, terör örgütleri ile girilen çatışmaların çoğalması ve FETÖ/PDY örgüt üyelerinin meslekten ihraç edilmesi ya da uzaklaştırılması ile boşalan veya gereksinim duyulan kadrolara her sene binlerce aday alımı yapılmaktadır. Geçtiğimiz ay lisans mezunu ve KPSS'ye girip minimum puanı alan 10 bin aday Polis Özel Harekat olarak çalışmaya başlayacak. Lise mezunlarına da söz konusu hakkında tanınabilmes için Emniyet Genel Müdürlüğü harekete geçti ve 10 bin Polis Özel Harekat alımı daha yapılacak.

Başvurular Ne Zaman?

En az lise mezunu olan adayların başvurabileceği Polis Özel Harekatta adaylar ne zaman başvuru yapabilecek? EGM'den yapılan ilk açıklama ile başvuruların 10 Ekim 2016'da başlayacağı ve başvurmak isteyen adayların Polis Akademisi Başkanlığı ile temasa geçmesi gerektiği belirtilmişti. Ancak dün yapılan açıklama ile teknik arızalardan dolayı başvuru tarihinin 10 Ekim 2016'dan 17 Ekim 2016'ya çekildiği belirtildi. Başvuru yapmak isteyen adaylar 17 Ekim 2016 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığının resmi sitesine başvuru yapabilir.

Başvuracak adaylar;

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
Askerliği bitirmiş ve 36 ay süre geçmemiş olmak
28 yaşından gün almamış olmak
En az lise mezunu olmak
Sağlık problemi olmamak
Sicili temiz olmak

Yukarıda belirtilen niteliklere sahip olması gerekmektedir. Başvuru ve detaylar için aşağıda ki siteyi takip edebilirsiniz.

www.pa.edu.tr

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gökhan
Gökhan - 4 yıl Önce

Askerlik sarti aranmamalidir

esen
esen - 4 yıl Önce

Bayan alımı olacak mi ?

Kenan
Kenan - 4 yıl Önce

Ne olur askerlik şartını kaldırında bizde başvuru yapalım yada 1000 kişi askere gitmemiş alın duyun beni lütfen

YAHYA
YAHYA - 4 yıl Önce

YAŞ 29 OLMALI... ÇÜNKÜ POMEM MEZUNU OLDUKTAN SONRA BRANŞ SEÇERKEN ÖZEL HAREKAT SEÇMEK İSTEYENE YAŞ SINIRI 31... 2 SENEYİ POMEM EĞİTİMİNİN KENDİSİNE SAYSAK BİLE YAŞ SINIRI 29 OLMASI GEREKİYOR... YAŞ SINIRINI 29 YAPMALILAR BENCE...BEN BÖYLE DÜŞÜNÜYORUM...

Furkan
Furkan - 4 yıl Önce

Polis alımında askerlik sartı aranmaması gerekmektedir.

Ahmet
Ahmet - 4 yıl Önce

Polislik için askerlik yapmak gerekiyornu başvuru şartları nezaman

Mahmure
Mahmure - 4 yıl Önce

Bayan alımı yokmu kesin bilgi veren kimse yokmu

Fazilet
Fazilet - 4 yıl Önce

Bayan alımı olaçak mı lütfen olsun