En Az Lise Mezunu 10 Bin Erkek Polis Özel Harekat Alımı Yapılacak

Emniyet Genel Müdürlüğü yayımlamış olduğu bildiri ile Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde yetiştirilmek üzere KPSS şartı olmadan en az lise mezunu 10 bin erkek Polis Özel Harekat Alımı yapacak.

En Az Lise Mezunu 10 Bin Erkek Polis Özel Harekat Alımı Yapılacak
İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü Ağustos ayı içerisinde toplam 10 bin Polis Özel Harekat Alımı yapmıştı. Söz konusu alımlar üniversite mezunları adaylar arasında yapıldı. Bu alımların sona ermesi ile bundan sonra ki alımlarda daha çok başvurunun gelmesi için lise mezunu adaylarında başvuru yapabilmesine olanak sağlanacağı duyuruldu. Üstelik Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı da kaldırıldı. Beklenen açıklama sonunda geldi ve Emniyet Genel Müdürlüğü 10 bin Polis Özel Harekat Alımı başvuru tarihlerini açıkladı.

Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Emniyet Genel Müdürlüğünden yayımlanmış olan bildiriye göre Polis Özel Harekat başvuruları 10 Eim 2016 tarihinde gerçekleştirilecek.

Kimler Başvurabilir

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
Askerliğini tamamlamış olmak
28 yaşından gün almamış olmak
Sağlık sorunu bulunmamak
Sicili temiz olmak
FETÖ ile bağlantısı olmamak
NOT: Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı yoktur.

Yukarıda beliritlmiş olan niteliklere uyum sağlayan adaylar 10 bin erkek Polis Özel Harekat alımı için başvuru yapabilecek. Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklama da askerliğini 3 yıl içerisinde bitirmiş olmak hakkında her hangi bir şart belirtilmezken istenilen belgeler ve şartlar hakkında başvuruya yakın bir tarih kala duyuru yapılacağı belirtildi. İlerleyen haftalarda Emniyet Genel Müdürlüğü yeni bir açıklama yapacak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Askerlik şartı yanlış haksızlıktır

Süleyman
Süleyman - 3 yıl Önce

Askerlik şartı kaldırılmalıdır

sdesd
sdesd - 3 yıl Önce

askerlık sartı kalksın

figen şen
figen şen - 3 yıl Önce

Lütfen lise mezunu bayan da alsınlar

eda su
eda su - 3 yıl Önce

bayanlar ? basvurabilyor mu

adem
adem - 3 yıl Önce

Askerlik şartı kalksın

YAHYA KARA
YAHYA KARA - 3 yıl Önce

YAŞ 29 OLMALI... ÇÜNKÜ POMEM MEZUNU OLDUKTAN SONRA BRANŞ SEÇERKEN ÖZEL HAREKAT SEÇMEK İSTEYENE YAŞ SINIRI 31... 2 SENEYİ POMEM EĞİTİMİNİN KENDİSİNE SAYSAK BİLE YAŞ 29 OLUYOR... YAŞ SINIRINI 29 YAPMALILAR...

yahya kara
yahya kara - 3 yıl Önce

yaş sınırı en az 29 olmalı...çünkü pomem mezunu normal polis özel harekatçı olmak isterse yaş sınırı 31... bu 31 yaşın 2 yılını pomem eğitim sürecinin kendine bile versek en az 29 olmalı yaş sınırı ki adil olsun...