Bakanlık En Az 6000 TL Maaş İle 127 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı güvenlik görevlisi alımı başvurusu devam ediyor. Lise ve Ön Lisans mezunu kontenjan dağlımı ve başvuru şartları haberimizde.

Bakanlık En Az  6000 TL Maaş İle 127 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı için ilan yayımlandı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilana göre Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere fakrlı şehirlerde olmak üzre 127 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı yapılacak. Başvuruların geçtiğimiz günlerde başlamasından sonra hala devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında 4/B sözleşmeli olarak herhangi bir yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın KPSS sıralamasına göre Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı yapılacak.

İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde İlgili ilan ile alım yapılacak şehir ve mezuniyete göre kontenjan sayısı hakkında bilgi vereceğiz.

Mezuniyete Göre ve Şehre Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 35 Erkek Güvenlik Görevlisi alınacak.

Lise Mezunu Alım Yapılacak İller: Artvin 1, Bilecik 1, Bursa 1, Çorum 1, Denizli 1, Diyarbakır 1, Edirne 1, Erzurum 3, Giresun 1, Gümüşhane 1, Hakkâri 2, Isparta 2, Kars 2, Kastamonu 2, Kayseri 1, Konya 1, Mardin 2, Mersin 1, Sakarya 1, Sivas 1, Şanlıurfa 2, Tokat 1, Van 2, Yozgat 2, Zonguldak 1

Ön Lisans Mezunu: 28 Erkek Taşra Teşkilatı, 49 Erkek İstanbul Teşkilatı, 15 Kadın İstanbul teşkilatı. Bu kapsamda Bakanlık Merkez Teşkilatı İstanbul'da 64 Güvenlik Görevlisi Alacak.

Ön Lisans Mezunu Taşra Teşkilatı Alım Yapılacak İller: Ankara 4, Bilecik 1, Bursa 1, Çankırı 2, Çorum 1, Denizli 1, Edirne 1, Erzurum 2, Giresun 1, Eskişehir 1, Gaziantep 1, İzmir 3, Kırklareli 2, Konya 1, Mersin 1, Sakarya 1, Sivas 1, Tekirdağ 1, Tokat 1, Yalova 1

Genel Başvuru Şartları Nedir?

Bakanlık yukarıdaki illerde olmak üzere Türkiye Geneli farklı Şehirlerde kamu personeli alımı yapacağını bildirdi. Bu yönde genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu bağlamda,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak şartları aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Kültür ve Turizm Bakanlığına 127 Güvenlik görevlisi alımı için adaylardan özel ortak olarak, 35 yaşını tamamlamamış olmak, En az fiilen 6 ay koruma ve güvenlik görevlisi olarak çalıştığını belgelemek, Son başvuru tarihi itibarıyla silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak şartları aranacak. Ayrıca KPSS ve Boy şartlarıda öyledir:

KPSS En Az 55 Puan Almış Olmak Şart!

4/B Mülakat olmaksızın yapılacak Güvenlik Görevlisi alımları için adaylardan 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için KPSSP94, Ön Lisans için KPSSP93 puan türünden en az 55 puan almış olmak gereklidir.

Boy Şartına Dikkat!

Kadın Erkek adaylar için Boy şartı aranacak. Bu bağlamda, Kadınlarda 160 cm ve Erkeklerde 170 cm boyundan kısa boylu olmamak gerekir. Ayrıca boy uzunluğunun son 2 rakamından 15 den fazla, 13 den az olmaması gerekmektedir, (Örneğin boy uzunluğu 170 cm ise kilosu en fazla 70+15=85 kg ve en az 70-13=57 kg olmalıdır.)

Başvurular Devam Ediyor!

Bakanlık güvenlik görevlisi alımı başvuruları sadece Online olarak yapılacak. 11 Nisan 2022 tarihi ile başlamış olan başvurular en geç 25 Nisan 2022 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını Kariyer adresi üzerinden aşağıdaki bağlantıdan gerçekleştirilecektir.

BAŞVURU ADRESİ: https://www.turkiye.gov.tr/kultur-ve-turizm-kariyer-kapisi-is-alim

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2022, 15:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sedat Dumlu
Sedat Dumlu - 2 yıl Önce

35 yaş üstü ölsün onlar insan değil onlarin ailesi yokmu ne yiyor ne içiyor kimsenin umrunda değil hakkımı helal etmiyorum bu yaş olayını çikarana

Yılmaz avci
Yılmaz avci - 2 yıl Önce

Yaş 42 olmuyormu

fatma
fatma - 2 yıl Önce

yas sarti kadaŕ sacmalik gormedim

Şeyhmus
Şeyhmus - 2 yıl Önce

Kılavuzda KGG2 başvurusu için lise mezunu diyor e-devlette üniversite mezuniyet kısmını doldurmadıkça başvuruyu kabul etmiyor. Ben üniversite mezunu değilim nasıl olacak peki?

Ali veli
Ali veli - 2 yıl Önce

Hepsinin yeri belli boşa heveslenmeyin

Yaş: 35+
Yaş: 35+ - 2 yıl Önce

İnsan ömrü uzadı diye,
Emeklilik yaşını 65e çıkarıyorsunuz.

İşe alımda niye 35 yaşını yükseltmiyorsunuz.

Eğer 35 yaşından sonrası çalışamaz diyorsanız.
Malülen emekli yapın bari...

Sercan Erdoğan
Sercan Erdoğan - 2 yıl Önce

Yaş engelini edeple kınıyorum hakkımı helal etmiyorum 45 olmalı lisans mezunlarıda öncelik tanilmali

Kenan
Kenan - 2 yıl Önce

Yaş şartını çok doğru buluyorum. 18 ile 35 yaş şartı kamu için uygundur.