Bakanlık 2023 Yılı 3622 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Yapıyor!

Bakanlık Ön Lisans mezunu 3622 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alacak. KPSS den en az 50 puan almış olmak şartı ile kontenjan dağılımı ve şartları haberde.

Bakanlık 2023 Yılı 3622 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Yapıyor!

Bakanlık Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan Personel Alımı ilanına göre Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesineki eksikliği karşılamak üzere Merkez ve Taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 3622 kişilik boş kadro ile Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda yayımlanmış olan ilan için şartlar ve kontenjan bilgisini sizlerle paylaşıyoruz.

Şehre Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

GSB Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımları Ön Lisans mezunu adaylar içrisinden gerçekleştirilecek. Bu kapsamda alımlar 81 Şehirde bulunan merkez ve Taşra teşkilat birimlerine gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda,

  • Merkez Teşkilatı 22 Kişi,
  • Taşra Teşkilatı 3600 Kişi,

Koruma ve Güvenlik Görevlisi istihdam edilecek. Şehre Göre kontenjan dağılımı ise;

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

GSB Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için genel olaral " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir Suç hükümlülüğü olmamak " Gibi şatlar aranacak.

Başvuru Özel Şartları Nelerdir?

  • Üniversitelerin ön lisans düzeyinde eğitim veren bölümleri ile bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerinden mezun olmak.
  • Son başvuru tarihi itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak (06 Eylül 1983 ve sonrası doğumlu olanlar),
  •  5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10’uncu maddesinde belirtilen şartları taşımak,
  • Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak,
  • Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 18’inci maddesinde belirtilen ve 26/6/2021 tarihli ve 31523 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanan Özel Güvenlik Görevlileri Sağlık Şartları Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde “özel güvenlik görevlisi olur” ibareli geçerlilik süresi bulunan sağlık kurulu raporuna sahip olmak,
  • Gece ve gündüz, iç ve dış mekânda 24 saat esasına göre vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak,
  • 2022 yılında yapılan KPSS'den Ön Lisans seviyesinde KPSSP93 puan türünden en az 50 puan almış olmak,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

GSB Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için adaylar başvurularına başladış En geç 6 Eylül 2023 tarihine kadar yapılacak başvurular kabul edilecektir. Başvurular sadece İnternet üzerinden Online olarak yapılacak. Başvuru için aşağıdaki bilgileri kullanabilisiniz.

BAŞVURU ADRESİ: https://www.turkiye.gov.tr/genclik-ve-spor-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
ömer kara
ömer kara - 1 ay Önce

Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 18’inci maddesinde belirtilen ve 26/6/2021 tarihli ve 31523 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanan Özel Güvenlik Görevlileri Sağlık Şartları Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde “özel güvenlik görevlisi olur” ibareli geçerlilik süresi bulunan sağlık kurulu raporuna sahip olmak, bu maddenin oluşu zaten belli başlı kişilerin müracaat edebiliceğini gösteriyor artık nereden duyum alındı ise önceden rapor almış olmaları lazım. bu madde için hastane heyetine başvurduğunda ayın 11 inden önce kabul etmiyorlar şimdi kim raporu alıp ayın 6 sında yetiştiripde hakkaniyetli seçilicek.

Songül aybey
Songül aybey - 1 ay Önce

Bu haksızlık lise mezunu neden alınmıyor

Ahmet Mete
Ahmet Mete - 1 ay Önce

Güvenlik görevlisi sayısı çok iyi ama maalesef başvuru için heyet raporu isteniyor.Heyet raporu için randevu alınamıyor, randevu alınsa süre yetmiyor. Bazı yerlerde de randevu açılıyor ama doktor eksiği var.Muhtemelen yeni güvenlik kartı alanlar haricinde çoğu kişi başvuru yapamayacak.

Cem Arslandoğmuş
Cem Arslandoğmuş - 1 ay Önce

Merhaba ben cem yaşım 34 Güvenlik kartim var giremedim tokatta ikametgah ediyorum tokkkata guvenlik alim varmi

Lisans
Lisans - 4 hafta Önce

Lisans mezunu bitti de haberimiz mi yok yazık çok yazık kapatılsın lisans bölümleri çünkü hiç alınmıyor. Boş boşuna emek verilmesin sonra böyle alımlara sadece bakarız.

Emine ozel
Emine ozel - 4 hafta Önce

Lütfen basvurlar tekrar açılsın başvuru yapamadım lütfen yalvarıyorum size

Emine ozel
Emine ozel - 4 hafta Önce

Lütfen basvurlar tekrar açılsın başvuru yapamadım lütfen yalvarıyorum size