Adalet Bakanlığı 40 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman?

Adalet Bakanlığı Personel alımı başvurularında son güne gelindi. Adaylar başvurularını yapabilmeleri için KPSS'den puan almış olmaları gereklidir. Sonuçlar ne Zaman?

Adalet Bakanlığı 40 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman?

Adalet Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayımladığı personel alımı ilanına göre bünyesindeki eksikliği karşılamak amacı le 40 kişilik kadro ile Kamu personeli Alımı yapacak. Alımlar en az lise mezunu adaylar içerisinden olacak. Başvuru süreci 04 Ocak 2021 tarihi ile başlamasının ardından artık sona ermektedir. Peki başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınav konuları nedir?

40 KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALACAK!

Adalet Bakanlığı 2021 yılı kapsamında bünyesine Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda 2020 KPSS Puanı İle Bakanlğın Merkez Teşkilatında çalıştırılmak üzere 40 koruma ve güvenlik görevlisi kadrosuna açıktan atama yapılacaktır.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Başvuru süreci 4 Ocak 2021 tarihi ile başlamasının ardından en geç 15 Ocak 2021 tarihine kadar yapılmış olması gereklidir. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını belirtilen nitelikler kapsamında https://pgm.adalet.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet sistemine üye girişi yaparak elektronik başvuru yoluyla gerçekleştireceklerdir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

KİMLERİN BAŞVURUSU GEÇERLİ SAYILACAK?

Başvurular bazı nitelikler kapsamında yapılacak. Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Aynı zamanda en az lise, 2020 yılında yapılan KPSS'den P94 puan türünden en az 70 puan almış olmak gereklidir. 

Özel olarak ise Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm'den kısa boylu olmamak, Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak niteliklerini taşıyan adayların başvurusu geçerli sayılacaktır.

DEĞERLENDİRMELER NASIL YAPILACAK?

Kadro sayısının 3 katı aday içerisinden boy ve kilo şartını taşıyanlar sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır. Boy ve kilo ölçümünün yapılacağı yer ve tarih Bakanlığımız internet sitesinde ilan edilecektir. Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ile sözlü sınav yeri ve tarihi Bakanlığımız internet sitesinde ilan edilecektir. Sınava katılma hakkını elde edemeyen başvuru sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

Başvuru sonuçları açıklandığında anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsiz ve sizin kolay kullanımını için hazırlanmıştır. Her gelişmeden anında haberdar olmak için,

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Merve Tamer
Merve Tamer - 2 yıl Önce

Milli sporcuyum silahlı güvenlik kartım var 1.63 boyum 65 kiloyum inşAllah beni alırlar çok istiyoruö Allahım sen nasip et

Ebru balci
Ebru balci - 2 yıl Önce

Sonuçlar açıklandı mı nereden bakıyoruz?

ameliyathaneteknikeri65@gmail.com
ameliyathaneteknikeri65@gmail.com - 1 yıl Önce

Ben alimdimda kimlik kartim yok nasıl olcak????