2 Belediyeye Kadın Erkek, 75 İtfaiye Eri Alınacak! Detaylar!

Belediye Başkanlıklarına itfaiye eri alım ilanları açıklanmaya devam ediyor. Buna göre Tekirdağ Belediyesi ile Aksaray Belediyesi KPSS'den 60 puan ile kadın itfaiye, erkek personel alımı yapacak.

2 Belediyeye Kadın Erkek, 75 İtfaiye Eri Alınacak! Detaylar!

Belediye Başkanlıklarında yangın söndürmek gibi önemli görevleri üstlenen İtfaiye Eri kadrosundaki alımlar devam ediyor. Buna göre iki Belediye ilanı detaylarını aktarmak istiyoruz. Bu ilanlardan bir tanesi 13 Mart tarihinde açıklandı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 50 İtfaiye eri alımı ve Aksaray Belediyesinde kadın erkek personel alımı detayları şu şekilde olacak.

TEKİRDAĞ BELEDİYESİ 50 KİŞİLİK ALIM;

Meslek Yüksekokulların sivil Savunma itfaiyecilik, yangın güvenliği ve acil yardım ön lisans bölümlerinden mezun olmak, C sınıfı ehliyet sahibi olmak gerekli olacak. Kpss P93 puan türünden ise en az 60 ve üzeri puana sahip olmak gerekmektedir. 

GENEL ŞARTLARI;

T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini sürdürmeye engel bir sağlık sorununun olmaması, askerlik durumu itibari ile askerlik çağına gelenler için askerliği gibi tamamlamış olması ya da askerlik çağına gelmemiş olması istenilmektedir. TCK 53. maddedeki belirilen suçlardan mahkum olmamak gerekmektedir. 

ÖZEL ŞARTLAR;

Adayların 2018 KPSS puanlarından gerekli olan puana sahip olması, en az C sınıfı ehliyete sahip olmaları, fiziki şartlarda ise 167 cm boy, boy ile kilo endeksinin fazla farkı olmaması gerekmektedir. Yaş şartında ise 30 yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir. Son olarak sağlık şartlarına sahip olmak istenilmektedir.

Başvuru yapacak olan adaylar Tekirdağ Belediyesi resmi internet sitesinde yer alan başvuru formuna aşağıdaki belgeleri eklemeleri istenilmektedir.

Başvurular 6 Nisan 2020 ile 20 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılacak. Başvuru sonuçları ise 24 Nisan 2020 tarihinde açıklanacak. 

İlan kılavuzu

AKSARAY BELEDİYESİ;

Aksaray Bünyesinde kadın ve erkek adaylar arsından KPSS 60 ve üzeri puan almak şartı ile Lise ve dengi okullardan mezun olanla ile Meslek Yüksek Okullarından mezun olanlara yönelik alımlar gerçekleştirilecek. 

10 kişi lise dengi okullardan mezun olması ve B sınıfını ehliyet sahibi olmak P94 puan türünden 60 ve üzeri alması,

10 kişi lise ve dengi okullardan mezun olduğu P94 puan türünden 60 ve üzeri puanda olup C sınıfı ehliyet sahibi olması, 5 kişi İtfaiyecilik ve yangın güvenliği veya sivil savunma ve itfaiyecilik ön lisans bölümlerinden mezun olup c sınıfı ehliyete sahip olması P93 puan türünden 60 ve üstü puana sahip olması istenilmektedir.

İlan kılavuzu

Diğer yandan başvruu yapacak olan adaylr İtfaiye eri maaşlarının ne kadar olduğunu ve bu kadrodaki görevlilerin ne işi yaptıklarını, görevde yükselmelerini merak etmektedirler. İşte detayları

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 18:53
YORUM EKLE