10 Bin Polis Memuru Alımı Yapılacak

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş 10 bin polis memuru alımı yapılacağını açıkladı. İşte tüm detaylar ve yapılan açıklama.

10 Bin Polis Memuru Alımı Yapılacak
Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam etmek üzere her sene binlerce polis alımı yapılmaktadır. Kolejlerin kaldırılması ile adaylara üniversiteden sonra sınav düzenlenmekte ve bu sınavda başarılı olanlar sözlü mülakatlara girerek eğitim almaya başlamaktaydı. Fakat bu durumdan dolayı yeterli sayıda başvuruların alınamadığına dikkat çekildi. Aynı durum için Jandarma alımları incelendiğinde ise beklenenden daha fazla başvuruların alındığı görüldü. Bu sorunun düzeltilmesi için yapılan görüşmeler sonucu lise mezunu adaylarında başvuru yapması uygun görüldü. Üstelik bundan sonra ki dönemlerde adayların Kamu Personeli Seçme Sınavına girip girmeyeceğine bakılmayacak.

Lise Mezunları Başvuru Yapabilir

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş yaptığı açıklamasında 10 bin polis memuru alınacağını duyurdu. Üstelik bu ilana lise mezunu ve Kamu Personeli Seçme Sınavına girmeyen adaylarda başvuru yapabilecek.

Adayların en çok askerlik ve yaş sınırının kaldırılmasını istediği görülmekteydi. Söz konusu konu hakkında mahkemede dava dosyası açıldı ancak mahkeme aldığı karar ile yaş sınırı ile askerlik şartının kaldırılmayacağını duyurdu. Bundan sonra ki alımlarda lise mezunu adaylarda başvuru yapabilecek. Şu anda 10 bin polis memuru alımının yapılacağı beklenmekte olup FETÖ'cü polislerin meslekten ihraç edilmesi ile boşalacak olan kadrolara yeni memurların getirilmesi beklenmekte ve bu yüzden yakın zamanda yeni alımların yapılması için açıklamaların yapılması beklenmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Resul
Resul - 5 yıl Önce

yaş ve askerlik kararı yerinde doğru bir karar . kaldırılmamasına çok sevindim.

yorumcu
yorumcu @Resul - 5 yıl Önce

Resul çakalı yaş niye doğru karar oluyor, 35 yaşındayım senin gibilerini 10 katlarım ama bu saçmalık yüzünden işsizim,çok konuşmucan yarım aklınla!

Cemal
Cemal - 5 yıl Önce

Tarihler hala belli değilmi ?

Gokan
Gokan - 5 yıl Önce

Yas sarti tamamda askerlik sarti nedir ya askerlik sartini kaldirin lutfenn

Onur Yıldırım
Onur Yıldırım - 5 yıl Önce

Başvurular nereye yapılıyor ve başvuru başlangıç tarihi nedir acaba

ebru
ebru - 5 yıl Önce

Yas siniri kaç yani

Leyla
Leyla - 5 yıl Önce

Nutfen ya yaş sınırı biraz yikselsin ben 29 yaşındayım ama sınır 28 malesef

Ercan
Ercan - 5 yıl Önce

Yaş sınırı 30 olmalı ya

Ofof
Ofof - 5 yıl Önce

Yaş sınırı herşeyi bozuyor ya keşke 30 olsaydı bizde bu vatan için hizmet ederdik

raif
raif @Ofof - 5 yıl Önce

yani askerlik yapmıyan polisliğe başvuramazmı