Ziraat Katılım Bankası Kimin? Ziraat Bankası ile Aynı Mıdır?

Ziraat Katılım Bankası kime ait, devletin mi? Peki Ziraat Katılım Bankası ile Ziraat Bankası aynı mı?

Ziraat Katılım Bankası Kimin? Ziraat Bankası ile Aynı Mıdır?

Ziraat Katılım bankası son zamanlarda sıklıkla gündeme gelen bir banka olmak ile birlikte bugün yapılan duyuru neticesinde konut kredi faiz oranlarını yüzde 0,79'a indirdiğini duyurarak bir çok kişinin uğrak noktası oldu. Özellikle kredi çekmek isteyen bir çok kişi bankayı araştırmak için Ziraat Katılım bankası kimin, sahibi kim, devletin mi araştırmaları yapmaya devam ederken bazı kişilerde Ziraat Katılım Bankası ile Ziraat Bankasını aynı sanarak ilgili şubeye gitmektedir. İşin Olsa ekibi olarak sizlere iki banka arasındaki detayları aktarıyoruz.

ZİRAAT KATILIM BANKASI SAHİBİ

Ziraat Katılım bankası henüz yeni kurulmuş ve tüm hisselerinin devlete ait olduğu, kurucu ortaklığında devletten başka bir kurumun olmadığı bankadır. Yani Ziraat Katılım Bankası ile yapacağınız işlemler devletin koruması ve garantisi altındadır.

ZİRAAT KATILIM ve ZİRAAT BANKASI AYNI MI?

Bir çok kişinin en çok karıştırdığı sorulardan bir tanesidir ve yanıtı netti. Ziraat Katılım Bankası ile Ziraat Bankası aynı bankalar değildir. İkisi de kamu bankası olmasına rağmen ikisinin de genel müdürlükleri, personelleri, müdürleri farklıdır. Yani Ziraat Katılım Bankasında yapacağınız işlemi Ziraat Bankasında ve Ziraat Bankasında yapacağınız işlemi Ziraat Bankasında yapamazsınız. Ancak ortak ATM'lerini istediğiniz kart ile kullanabilirsiniz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
lacinyldrm
lacinyldrm - 7 ay Önce

yazdıgın cümledeki ziraat bankarı sana işlem yapsın

Mhmtblo
Mhmtblo @lacinyldrm - 7 ay Önce

Çok güzel bir cevap cümlemize amin.