Zabıta Memuru Alımları Başvuru Şartları Değiştirildi! Yeni Yönetmelik Duyuruldu

Kamuya ve belediyelere zabıta memuru alımlarında başvuru şartları değiştirildi. Yeni şartlar yönetmelik olarak duyuruldu, peki detaylar nedir, kimler başvuru yapabilir.

Zabıta Memuru Alımları Başvuru Şartları Değiştirildi! Yeni Yönetmelik Duyuruldu

Ülkemizde faaliyet göstermekte olan belediye başkanlıkları açık pozisyonları için çok sayıda zabıta memuru alımı gerçekleştirmektedir. Zabıta memuru alımları ihtiyaca göre yapılmakta olan genel olarak alımların çok büyük bir bölümü Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesinde yer almakta olan Aday İşlemleri Sistemi (AİS) aracılığı ile düzenlenen merkezi yerleştirme atamasında yapılmaktadır.

Adaylar zabıta memuru kadrosuna yerleşebilmek için yine ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına girmekte ve bu sınavdan aldıkları puanlar ile müracaatlarını gerçekleştirmektedir. Zabıta memuru alımları çok fazla rağbet gördüğü için genel olarak ortaöğretim ve lisans düzeyinde 90 civarı puan ve ön lisans düzeyinde ise 80 civarı puan ile kapatmaktadır. (Ön lisans da bölüm şartı aranmaktadır.) Buna göre zabıta alımı yönetmeliğinde değişiklik yapıldı ve başvuru şartları değiştirildi peki detaylar nedir.

DEĞİŞEN ARANAN ŞARTLAR

Zabıta alımına ilişkin yeni bir yönetmelik duyuruldu ve başvuru şartlarının değiştirildiği belirtildi. Peki zabıta memuru alımı aranacak şartlar nedir.

Bundan önce ki alımlar da zabıta memuru olmak için 25 yaşını adayın doldurmamış olması gerekmekteydi ancak bundan sonra adayın 30 yaşını doldurmamış olması gerekecek. Yani yaşı büyük adaylara büyük avantaj sağlandı.

Erkeklerde aranan 167 cm, kadınlarda aranan 160 cm boy ve bazı niteliklere ya da ehliyete sahip olmak gibi özel şartların istendiği takdirde aranabileceği de duyurulmuştur.

İTFAİYE ERİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI DEĞİŞTİRİLDİ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ramazan durmuş
ramazan durmuş - 3 yıl Önce

yıllardır giremedim yaşım 34 e çıkınca yasa değişiyor Allah belalarını versin kesin kendi akrabaları gireceklerdir tüm siyasetçilerin devletin hiç bir kurumu bana iş vermedi bekçi çöpçu bile olamıyoruz siyasetçilerde 30 yaşından büyükler alınmamalı

Albay
Albay - 2 yıl Önce

Böyle memleket olmaz olsun tanıdığın biri yoksa belediyede devlette hele birde yaşın geçmişse vay haline yaş 38 emekli olduk sanki ne yapalım başka ülkeye iltica edelim de nereye fakir ülkeler gidiyor zaten kontenjan oralarda dolmuştur herhalde..

pinar tan
pinar tan - 3 yıl Önce

nereden basvurabiliriz.bilgi verir misiniz

Ebru
Ebru - 2 yıl Önce

Nerden başvuru yapıyoruz acaba

Memet emin
Memet emin - 2 yıl Önce

Basvuru nerden yapiyoruz