"Yüzde 70 ve 4 Aralık" Nedeniyle Kadro Alınmayan Taşeron İşçiler ile KİT İçin Kanun teklifi

Taşerondan kadroya geçiş yapan 900 bin işçinin yanı sıra başvuru şartlarını taşımadıkları için kadroya geçemeyen işçiler için yeni gelişme yaşanıyor. Bilindiği gibi 4 Aralık tarihinde görevde olmayan işçiler ile yüzde 70 kotası nedeniyle bir çok işçi sürekli işçi statüsüne geçiş yapamadı. TBMM'ye yeni bir kanun teklifi sunuldu. İşte gelişmeler.

"Yüzde 70 ve 4 Aralık" Nedeniyle Kadro Alınmayan Taşeron İşçiler ile KİT İçin Kanun teklifi

Taşerondan kadroya geçiş yapamayan KİT işçileri ile 4 Aralık kuralı- yüzde 70 kotası gibi sebeplerle sürekli işçi statüsüne geçiş yapamayan işçileri yakından ilgilendiren bir kanun teklifi TBMM'ye sunulduğu açıklandı.

2018 yılına damgasını vuran taşerondan kadroya geçiş düzenlemesinden yaklaşık 900 bin işçi yararlandı.

4 ARALIK VE KİT İŞÇİLERİ İÇİN KANUN TEKLİFİ;

Nisan ayı itibari ile kamu kurumlarında sürekli işçi statüsünde göreve başlayan işçilerin yanı sıra KİT işçileri, daha önce en az altı ay çalışan ve 4 Aralık tarihinde ya da çok yakın tarihlerde görevlerine son verildiği için kadro alamayan işçiler ile hizmet alım ihalesi nedeniyle kadro alamayan işçiler için düzenleme içeren 375 sayılı KHK değişiklik için kanun teklifi TBMM’ye sunuldu.

Kadro alamayan taşeron işçiler için sunulan kanun teklifi TBMM'de yakın zamanda görüşülmesi bekleniyor. Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından TBMM'ye sunulan kanun teklifindeki değişikli teklifi şu şekilde;

YORUM EKLE
YORUMLAR
Operatör
Operatör - 2 yıl Önce

Kadro verirken o iş bitti tamam diyordunuz koşulsuz şartsız tüm taşerona kadro diyordunuz? Sizin sözünüz ancak bu kadar olur zaten. Bu saatten sonra beni işletmeye mühendis yapsanız size inanıp oy verenin.... Çay ocağında çalışan adam kadro alıyor asıl işi yapan toz duman içinde çalışan adam kadro alamıyor. Velhasıl kelam "adaletinize sokayım"

gül
gül - 2 yıl Önce

hastanelerde laboratuvarda çalışan taşeron işçilerde sadece %70 maddesin takılıp kadro alamamıştır. bu adaletsizliğin biran önce giderilmesini talep ediyoruz.

iller bankası
iller bankası - 2 yıl Önce

iller bankası taşeron olarak çalışanlar kadro istiyor.

Murat
Murat - 2 yıl Önce

182 merkezi hekim randevu sistemi çalışanlarına kadro yokmu bize neden üvey evlat muamelesi yapılıyor bizler tüm türkiye ye 81 ilin hastanelerine muayene randevusu veriyoruz ürün satmıyoruz reklam tanıtımı yapmıyoruz sesimizi duyan yokmu

Yemekhane personeli
Yemekhane personeli - 2 yıl Önce

Yemekhane personeli yüzde yetmiş e takıldı adaletimi ettiniz ihaleyi yapan devletle şirket çalışanlar değil yemekhane personeli kadro dışı bırakıldı yemekhane personeli hastasından memuruna hizmet ediyor yemek kime yapiliyor aynı hastanede temizlik güvenlik kadro alıyor yemekhane personeli kadro dışı

7272
7272 - 2 yıl Önce

Belediye tasron işçilere tam kadro verin hakkımızı istiyoruz

67
67 - 2 yıl Önce

Eee görüşme tarihi nezaman bekliyoruz bakalim hayırlısıyla

MAKAM ŞOFÖRÜ
MAKAM ŞOFÖRÜ - 2 yıl Önce

BÜTÜN MİLLET VEKİLLERİ BİR OLSA BU İŞ TAMAM . HALKIN YANINDAYZ DERKEN VAAATLERİ UNUTMAYN