Yunan Gazeteciler neden grev kararı aldı?

Yunanistan'da gazeteciler için alınan kararlar şok etkisi yarattı. Yunan hükümeti tarafından yeni alınan basın kararı tepki çekti. Gazeteciler, bugün alınan kararı protesto etmek için 24 saat grev yapma kararı aldıklarını açıkladılar.

Yunan Gazeteciler neden grev kararı aldı?

Yunanistan'da gazeteciler için alınan kararlar şok etkisi yarattı. Yunan hükümeti tarafından yeni alınan basın kararı tepki çekti. Gazeteciler, bugün alınan kararı protesto etmek için 24 saat grev yapma kararı aldıklarını açıkladılar.​

24 SAAT GREV YAPACAKLAR


Yunanistan gazeteciler Sendikası'nın (ESHEA) çağrısı üzerine, saat 06.00 'da başlatılan grev kapsamında, ülkede devlet ve özel televizyon kanallarıyla, radyo istasyonları haber yayınlarını durdurdu.

Haber ajanslarının da katıldığı grev süresince haber ağırlıklı internet siteleri sayfaları gecikmeli olarak yenilenirken, yazılı basın çalışanlarının bugün iş başı yapmamaları nedeniyle gazete bayilerinin rafları yarın boş kalacak.

Gazeteciler, görüşülmek üzere parlamentoya getirilen ve ülkede televizyon kanallarının izinleriyle basın yayın organlarının vergilendirmesini yeniden düzenlenmesini öngören kanuna, basın sektöründe istihdamı azalttığı ve ifade özgürlüğünü ihlal ettiği gerekçesiyle karşı çıkıyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 00:09
YORUM EKLE