Yüksekova'da Çatışma! 2 ölü, 1 yaralı

Yüksekova'da sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinden sonra polisler yollara döşenen barikatları kaldırılmaya başladı. Hendekleri kapatmaya başlayan polis ve PKK militanları arasında yaşanan çatışma da 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

Yüksekova'da Çatışma! 2 ölü, 1 yaralı

Yüksekova'da sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinden  sonra polisler yollara döşenen barikatları kaldırılmaya başladı. Hendekleri kapatmaya başlayan polis ve PKK militanları arasında yaşanan çatışma da 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.


Yüksekova ilçesinde terör örgütü PKK mensupları tarafından kazılan hendek ve kurulan barikatların kaldırılması için başlatılan operasyonda, güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla saldıran 2 terörist öldürüldü.
Hakkari Valiliğince ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından, dün gece İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı özel harekat polisleri ile jandarma özel harekat kuvvetleri, Cumhuriyet ve Güngör mahallelerinde, terör örgütü mensuplarınca kazılan hendek ve kurulan barikatların kaldırılması için operasyon başlattı.

Operasyonda, güvenlik güçlerine roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldıran terör örgütü PKK mensubu 2 kişi öldürüldü, 2 kişi de yaralandı.

2 ÖLÜ, 1 YARALI


Teröristlerin attığı roketlerden birinin isabet ettiği kobra tipi zırhlı araçtaki 2 polis, saldırıyı hafif sıyrıklarla atlatırken araçta hasar oluştu.
Operasyonda, her iki mahalledeki yaklaşık 50 barikat kaldırılırken birçok hendek de kapatıldı.
Öte yandan Yüksekova Devlet Hastanesinde tedavi gören hasta ve yakınlarının evlerine ulaşabilmesi için güvenlik güçlerinin tedbir aldığı bildirildi.
Sokağa çıkma yasağının devam ettiği ilçede, operasyonlar sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 01:22

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE