Yüksek Seçim Kurumu (YSK) Önemli Bir Mesaj Gönderdi! YSK Seçim Mesajı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) referanduma sayılı günler kala Türkiye mobil hattı kullanan tüm kullanıcılara önemli seçim mesajı gönderdi.

Yüksek Seçim Kurumu (YSK) Önemli Bir Mesaj Gönderdi! YSK Seçim Mesajı
16 Nisan 2017 Pazar günü sabah saatlerinden itibaren seçmenler referandumda oy kullanabilecek. Oy kullanmaya artı ksayılı günler kala Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tüm çalışmaların eksiksiz ve sorunsuz olması için önemli çalışmalar yapmaya devam ediyor.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) halkın bilinçlenmesi için oy nasıl kullanılır? Oy kullanılırken seçmenlerin yanında getirmeleri gerektiği belgeler vb. gibi konularda çalışmalar ve reklamlar yapmaya devam ederken bugün Türkiye mobil hattı kullanan kişilere referandum hakkında önemli bir mesaj gönderdi.

YANINIZDA BULUNDURUNUZ

Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'ın göndermiş olduğu mesaja bakıldığında seçmenlerin oy verme günü yanlarında T.C. kimlik numaraları Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Geçici Kimlik Belgesi, nüfus cüzdanı, resmi dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, sürücü belgesi gibi seçmenin kimliğini belirleyeceği bir belgeyi seçim günü yanında oy kullanacağı yere getirmesi gerektiği belirtildi.

16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan referandum da seçmenler yukarıda belirtilmiş olan belgelerden bir tanesini yanında bulundurması gerekmekte olup gerekli belgeleri yanın da bulunmayan seçmenlere oy pusulası verilmeyecek ve oy kullanmalarına izin verilmeyecektir. Bu sebepten ötürü seçmenin mutlaka yanın da kimliğini belirleyici belge bulundurması gerekmektedir.

BAZI İLLERDE SEÇİM SAATLERİ DEĞİŞTİRİLDİ! TIKLAYINIZ
REFERANDUM ANKETLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
REFERANDUM HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE