Yol Kenarı Otoparkları Artık Ankara’da Ücretsiz

Çarşamba gününden itibaren Ankara’da yol kenarı otoparklarının ücretsiz olacağı Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek tarafından açıklandı. Gökçek aynı zamanda vatandaşları herhangi bir ücret talep edilirse bunun belediye ile bir alakası olmadığı konusunda da uyardı. İşte ayrıntılar…

Yol Kenarı Otoparkları Artık Ankara’da Ücretsiz

Yol Kenarı Otoparkları Artık Ankara’da Ücretsiz

Dün Ulus’ta Rüzgarlı Caddesi’nde esnaf ve otoparkçılar arasında kavga çıkmış ve bir kişi hayatını kaybetmişti. Yaşanan olayın ardından bir basın toplantısı düzenleyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, ölen kişinin kendisine göre şehit olduğunu belirtti. Yol kenarı otoparkları hakkında 5-6 aydır çok fazla şikayet aldıklarını belirten Gökçek, Belediye meclisi tarafından ikinci ayda yeni bir karar alındığını dile getirdi. Otoparklarda disiplinsizliklerin arttığını belirten Gökçek, bu disiplinsizliğin önüne geçmek adına bazı kararların alınması ve uygulanması gerektiğine dikkat çekti. ANFA bütün otoparkçıları çağırdı mukaveleleri yenilememek için baya direnç oldu diyen Gökçek, yine de mukavelelerin yenilendiğini anlattı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, yol kenarlarında önümüzdeki haftadan itibaren kesinlikle otopark kalmayacağını belirterek yol kenarında vatandaşların para ödemek zorunda kalmayacağına dikkat çekti. Vatandaşların bundan sonra Alo 153 ve 155’e ihjbar yapabileceğini ve şikayetlerin buradan takip edileceğini söyleyen Gökçek, para almaya kalkan herhangi bir başıbozuk, kendisini otopark mafyası olarak kabul edip gelecekler olursa direk olarak Polis gidip müdahale edecek dedi. Bu konu için yaklaşık 10 ekibin kurulacağını söyleyen Gökçek, vatandaştan para alınmasının önüne geçmeye çalışacaklarını söyledi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE