YÖK Tarafından Duyurulan DGS Şartlı Kayıt Duyurusu

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın resmi internet sitesi tarafından yayımlanan yeni duyuruya göre 2018 yılında DGS kayıt tarihleri arasında YÖK'e bağlı okullardan mezun olmadığından dolayı kazanmış olduğu bölüme kayıt yaptıramayan önlisans öğrenci adaylarına şartlı kayıt duyurusu yapıldı.

YÖK Tarafından Duyurulan DGS Şartlı Kayıt Duyurusu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yeni bir duyuru yayımlanarak DGS konusunda önemli bilgilendirmelere yer verildi. YÖK Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruya göre DGS kayıt tarihleri arasında mezun olamadığından dolayı kazanmış oldukları yeni programlara kayıt yaptıramayan lisans adayı öğrencilere yöenlik olarak yayımlanan duyurunun içerisinde lisans adayı öğrencilere şartlı kayıt yapabilmek hakkı tanındı. 

YENİ DUYURUYA GÖRE İŞLEMLER ŞU ŞEKİLDE OLACAK

2018 yılı içeriisnde girilen DGS sınavının sonucunda kazanmış olduğu programa önlisans programlarında "stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb." gibi istisnayi durumları bulunan önlisan öğrencilerinin bu durumlarını belgelemleri taktirde kazanıp da bu durumlarından dolayı kayıt yaptıramadıkları programlarına 2018-2019 bahar yarıyılı başlangıcına kadar, kazanmış oldukları lisans programlarına başvuru yaptırabilmektedirler. 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 23:22

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE