YKS Kılavuzu Yayımlandı! 2022 Milli Sporcu Yerleştirme İşlemleri

ÖSYM'den az önce gelen yeni bir duyuru ile YKS yerleştirme kılavuzu yayımlandı. 2022 yılı Milli Sporcuları için yerleştirme işlemleri başladı.

YKS Kılavuzu Yayımlandı! 2022 Milli Sporcu Yerleştirme İşlemleri

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı beklenen kılavuzu yayımladı. Az Önce gelen duyuru ile YKS 2022 yılı Milli Sporcuları yerleştirme işlemleri başladı.

ÖSYM DUYURUSU:

2022-YKS Milli Sporcu Yerleştirme İşlemleri İçin Tercihlerin Alınması

2022-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzunun 7.4 maddesine göre spor dallarında yetenekli ve üstün başarılı adaylar için spor alanlarındaki yükseköğretim programlarına yerleştirme işlemi için başvurular, 15 – 21 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda bireysel olarak yapılacak tercihler işleme alınacaktır. Tercih işlemi, 21 Eylül 2022 tarihinde saat 23:59’da sona erecektir. Başvuruları Merkezimizce kabul edilen adaylar, tercihlerini yukarıda belirtilen tarihler arasında ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle bireysel olarak yapacaklardır.

Adaylar en fazla 8 tercih yapabilecektir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebilecektir.

Tercihlerle ilgili genel bilgiler ile tercih edilebilecek yükseköğretim programlarına ve bu programların koşul ve açıklamaların aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir.

Kamuoyuna ve adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIGI

2022-YKS Spor Dallarında Üstün Başarılı Olan Adaylar için Yükseköğretim Programları Kontenjan ve Koşulları

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2022, 13:43
YORUM EKLE