Yılbaşında 4 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi! Hangi Saatler Arasında?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yılbaşında geçerli olmak üzere 4 günlük sokağa çıkma yasağının ilan edildiğini belirtti.

Yılbaşında 4 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi! Hangi Saatler Arasında?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama da 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00'den başlamak üzere 4 Ocak 2021 saat 05.00'a kadar kesintisiz sokağa çıkma yasağının ilan edildiğini belirtti. Şu anda market, manav, bakkal, kuruyemişçi vb. gibi işletmelerin açık olup olmayacağı resmi olarak duyurulmamış olup bugün ya da yılbaşına az bir süre kala İçişleri Bakanlığı tarafından resmi duyurunun gelmesi ve resmi duyuru ile hangi işletmelerin kapalı, hangi işletmelerin ise açık olacağının netlik kazanması beklenmektedir.

Muhtemelen şu anda olduğu gibi sadece bakkal, market, kuruyemişçi, petroller vb. gibi işletmelerin açık olacağı diğer işletmelerin açık olmaması beklenmektedir. Öte yandan büyük şehirlerde hafta sonları alkol satışlarının yasaklandığı bilindiği için yine 4 gün sokağa çıkma yasağının öncesinde belirlenen tarihlerde de alkol satışlarına yasak getirilebileceği ön görülmektedir. Netlik İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanacak genelge sonrasında öğrenilmesi beklenmektedir.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2020, 20:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elif
Elif - 2 yıl Önce

Bence diğer çalışan yerlerde kapalı olcak ki bi anlamı olsun