YGS Sonuçları Açıklandı! Sorgulama Ekranı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile yapılan duyuruda YGS sonuçları açıklandığı duyuruldu.

YGS Sonuçları Açıklandı! Sorgulama Ekranı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile yapılan duyuruda YGS sonuçları açıklandığı duyuruldu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile 12 Mart 2017 Pazar saat:10.00'da 2 milyon 300 bine yakın lise öğrencisi ve lise mezununa Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sınavı düzenlendi.

Türkiye geneli açıklanan verilere göre toplam 2 milyon 300 bine yakın adayın Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)'ye girdiği bilinmekteydi. Sonuçların ne zaman açıklanacağı merak ile beklenirken sonunda duyuru yapıldı. 

SORGULAMA EKRANI

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile yapılan duyurusa açılandığı belirtildi. Peki sonuçlara nasıl bakılacak.

https://ais.osym.gov.tr

Yukarı da belirtilmiş olan linki takip edecek olan adaylar YGS sonuç kağıtlarını T.C. kimlik numaraları ve ÖSYM giriş şifreleri ile öğrenebilirler.

LYS KİMLER GİREBİLİR

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçları açıklandı peki LYS sınavına kimler girebilir. YGS'den baraj puanı olan 180 ve üzeri alan adaylar LYS girebilir. YGS'den 180 alamayan öğrenciler LYS giremez ve puanlarına okul puanları da eklenmez.
Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2017, 17:55

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE