YGS Adaylarının Mağdur Olduğu Konular ve Yorumları

YGS sınavına bu sene 2 milyon 300 bine yakın aday girdi. İşte adayların belirtmiş oldukları mağduriyet konuları ve yorumları.

YGS Adaylarının Mağdur Olduğu Konular ve Yorumları
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile 12 Mart 2017 tarihinde yapılacağı duyurulan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)'ye yurt genelinde 2 milyon 300 bine yakın aday katıldı. Adaylar sınav salonunda 160 dakika boyunca ter döktü ve 10.00'da başlayan sınav 12.40'a kadar sürdü.

Sınav salonundan kimi adaylar mutlu ayrılırken kimi adaylar gözyaşları ile ayrıldı. İşte 2 milyon 300 bine yakın adayın girdiği YGS sınavında yaşanan mağduriyetler.

OKUL SIRALARININ KAZINMIŞ OLMASI

Sınav sonunda yorum yapan pek çok aday sınav sıralarından şikayetçi gibi görünüyor. Buna göre pek çok aday özellikle meslek liselerinin sınav sıralarının orada okuyan öğrenciler tarafından kazındığı ve bu yüzden optiklerinin neredeyse yırtılma seviyesine geldiğini belirten adaylar bulunmaktadır.

SIRALARA SIĞAMAYAN ADAYLAR

ÖSYM bilindiği gibi başvurularda adayların boy ve kilo bilgilerini alıyor ancak pek çok aday sınav belgelerinin kilo ve boya göre yapılmadığını belirterek özellikle boyu büyük adaylar ilkokul sıralarında zorlandığın dile getirmektedir.

09.45 SÜRE KOŞULU

Bilindiği gibi bu sene ÖSYM adayların 09.45'ten sonra salona alınmayacağını belirtti ve bu sebepten dolayı çok sayıda aday kuraldan haberi olmadığı için sınava girmedi.

GÖZETMENLERDEN ŞİKAYETÇİ OLAN ADAYLAR

Yine YGS'ye girip yorum atan pek çok adayın sınav salonunda görevli olan gözetmenin topuklu ve sert tabanlı ayakkabılar giydiği için yürürken ''tak, tak'' şeklinde ses çıktığı ve bu sebepten dolayı sınava konsantre olmadığını belirtmektedir.
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2017, 16:36

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ygs
ygs - 4 yıl Önce

Boyum 185cm ilkokula verdiler. Sıram paramparçaydı ortadan ikiye kırıktı ve yarıklarla doluydu. 4 defa farklı sıra getirdiler yüksekliği 50cm iki büklüm sınav olduk. Verdikleri silgi desen silmiyor o kadar para ne oluyor anlamıyorum. Sınava erken gitmesem o sırada sınav olacaktım.