Yeni Nafaka Sistemi Aile Bakanı Tarafından Duyuruldu!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya katıldığı programda yeni bir nafaka sistemini hayata geçireceklerini açıkladı. Peki yeni nafaka sistemi nasıl olacak? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Yeni Nafaka Sistemi Aile Bakanı Tarafından Duyuruldu!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya bir televizyon programının canlı yayın konuğu oldu. Gündeme dair açıklamalarda bulundu ve kendisine yöneltilen sorulara cevap verdi. Nafaka sistemi ile ilgili açıklamalarda da bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya nafakaya yeni bir sistem getireceklerini duyurdu. Peki yeni nafaka sistemi nasıl olacak? Eski nafaka sisteminden farkı ne olacak?

YENİ NAFAKA SİSTEMİ GELİYOR

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya hem kadınları hem de erkekleri mağduriyete uğratmayacak bir sistem getireceklerini, devletin ihtiyaç sahibi kadınlara destek olacağını hiç bir kadını asla mağdur etmeyecekleri, ihtiyaç sahibi olan kadınlara desteğin devlet tarafından sağlanacağı bir uygulamayı Adalet Bakanlığı ile çalışarak getirecekleri, önümüzdeki dönem çözüme kavuşacağını, çok önemli bir konu olduğunu dile getirdi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya önceliğin çocukları korumak olduğunu, çocuk ihmal ve istismarları ile ilgili bir komisyon kurduklarını bu komisyonunun kanuni düzenlemeler ve koruyucu eylem planları ile ilgili sonuçları ortaya çıkarttığını, aile ve çocukların bilinçlenmesinin çok önemli olduğunu, çocuklara özel bölgeleri ile ilgili eğitimler verdiklerini, çocuklara istismarda bulunan kişilerin en ağır cezaları almaları gerektiğini, ceza olarak gerekenlerin yapılacağını ve yasal düzenlemelerin şu anda hazırlandığını, önceliğin çocukları korumak olduğunu ifade etti.

YORUM EKLE