Yeni KHK ile Taşeron İşçilere Kadro Verilecek? Tarih Belli Oldu Mu?

Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılan görüşmelere göre taşerona kadronun çıkarılacak Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile verileceği öğrenildi. Peki taşerona kadro tarihi belli oldu mu?

Yeni KHK ile Taşeron İşçilere Kadro Verilecek? Tarih Belli Oldu Mu?

Ülkemizde hizmetlerine devam etmekte olan 900 bin civarı taşeron işçi merak ile taşeron yasasının çıkmasını bekliyor. Buna göre ilk aşama olarak 450 bin civarı işçi kamuya geçecek ve bundan sonra kadrolu olarak istihdam edecektir. Bilindiği üzere mecliste de taşerona kadro hakkında bazı görüşmeler sürmeye devam ediyor.

Taşerona kadro ne zaman verilecek, taşerona kadro nasıl verilecek derken sonunda konu hakkında çok önemli bir bilgi verildi ve taşerona kadronun nasıl verileceği, taşeron yasasının nasıl çıkacağı hakkında bilgi edinildi.

TAŞERONA KADRO KHK İLE VERİLECEK

Bilindiği üzere OHAL durumu devam ettiği için çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile çok önemli bilgiler verilmeye devam ediyor. Taşerona kadronun ne zaman verileceği hakkında merak ile açıklama yapılması beklenirken Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılan görüşmeler de taşerona kadronun KHK ile verileceği öğrenildi.

Peki taşerona kadro tarihi belli oldu mu? Şu an için taşerona kadronun ne zaman verileceği henüz bilinmiyor fakat taşerona kadronun çıkarılacak KHK ile verileceği öğrenildi. KHK kararları bilindiği üzere Resmi Gazete aracılığı ile kamuoyuna paylaşılmakta olup herkes tüm detaylarını rahat bir şekilde öğrenebilmektedir. İşin Olsa aracılığı ile taşerona kadro hakkında çıkarılacak KHK'dan sonra sizlere bilgi vereceğiz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
1 kasim 2015 seçiminde çalışan ve vaad verilip işten çıkarılan  taşeronlar hakketmişlerdir
1 kasim 2015 seçiminde çalışan ve vaad verilip işten çıkarılan taşeronlar hakketmişlerdir - 2 yıl Önce

1kasim seçim 2015 seçim vaadiydi akp nin bizler seçime 1hafta kala tasarruf altinda işimize son verildi seçim vaadiydi sözuydü bizim hakkımızdır 1kasim sonrası işe girenlere kadro vaadi verilmedi hakkınız yoktur kim çalışıp seçim vaadinda çalışıp işten çıkarılan taşeronlar hakketmişlerdir iade edin

recep
recep - 2 yıl Önce

belediyelere şirket kadrosu istemiyoruz ayrımcılık yapmayın daimi kadro istiyoruz