Yeni Kabine Toplantısı Ne Zaman? Kısıtlamalar, Atamalar, Eğitim

Yeni kabine toplantısı hangi tarihte yapılacak? Gündem başlıkları kısıtlamalar, atamalar, eğitim konuları olacaktır.

Yeni Kabine Toplantısı Ne Zaman? Kısıtlamalar, Atamalar, Eğitim

Kabine toplantısı genel olarak 15 günlük sürede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılmakta ve tüm bakanlar katılım göstermektedir. Kabine toplantııs sonrasında halka önemli mesajlar verildiği için tüm Türkiye tarafından dikkatle takip edilmekte olan görüşmelerdendir. Peki yeni kabine toplantısı ne zaman yapılacak? Kabine toplantısında hangi konu başlıkları görüşülecektir. Görüşlecek olan bu konu başlıkları nedir?

Kabine Toplantısı Ne Zaman Yapılacak?

Yeni kabine toplantısının önümüzdeki 1 Mart Pazartesi günü yapılması ön görülmektedir. Çünkü 1 Mart tarihinde hem kısıtlamaların bazı şehirlerde esnetilmesi hususu açıklanacak hemde 1 Martta yüz yüze eğitim başlayacaktır. Bunların bilgisinin vatandaşlara verilmesi beklenmektedir. Nitekim Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da kısıtlamalara ilişkin detayların açıklanması için Pazartesi günü yapılması beklenen kabine toplantısına işaret etti.

Gündemde Atamalarda Olacak

Kabine toplantılarında resmen açıklanmasa da atamalar hususu görüşülüyor. Türkiye'nin 2021 yılıunda toplam kamuya alım yapmak istediği sayı bakanlıklara ve bütçelere göre belirlenmekte bölünmektedir. Kadrosu belli olan bakanlıklar ilana çıkmaktadır. Geçtiğimiz hafta Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığına verilen sayılar belli oldu ve iki kurum atamaları çıktı. Adalet Bakanlığı 13 bin, Milli Eğitim Bakanlığı 20 binlik alım yapacak. Diğer bakanlıkların da kabine de atama sayıları ve toplam kadroları belli olmaya devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER