Yeni gelişmeler! TTK 1500 İşçi Alımı Kura Töreninde 2. İlan Müjdesi Verilebilir!

Türkiye Taş Kömürü İşletmesi Kurumu TTK 1500 işçi alımı yapacak. TTK işçi alımı şartları belli oldu mu? Kura töreni ne zaman yapılacak? Kura töreninde Bakan Fatih Dönmez ikinci alım müjdesi verebilir. İşte son gelişmeler.

Yeni gelişmeler! TTK 1500 İşçi Alımı Kura Töreninde 2. İlan Müjdesi Verilebilir!

TTK işçi alımı yapacak. 1500 işçi alımı kura töreninde 2. alım ilanı müjdesi verilebilir. 

Türkiye Taş Kömürü İşletmesine 1500 işçi alımı yapılacak yeni bir müjde de adaylara bir duyuru daha açıklanacağı hakkında Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’ın açıklamaları oldu.

2 İLAN MÜJDESİ VERİLEBİLİR!

Adaylar 1500 işçi alımı başvuru şartlarının neler olacağını merakla sormaktalar. 2018 yılına yetişmeyen TTK işçi alım başvuruları için adaylar sabırsızlıkla ilanların açıklanmasını bekliyor. İŞKUR üzerinden ilana başvurular alınacak ve adaylar için kura töreni gerçekleşecek. Kura törenine Bakan Fatih Dönmez’de katılacağı açıklandı. Açıklamayı ise Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar yaptı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez program uyarsa kura törenine katılacağım cevabını verdiği açıklandı. 2. İlanlar için önemli bir müjde kura töreninde verilebilir.

EN AZ 30 BİN BAŞVURU BEKLENİYOR!

Ayrıca Zonguldak ve çevresindeki illerden TTK Bin 500 personel alımı için en az 30 bin başvuru bekleniyor. Alımlarda başvuruların Şubat ortasında yapılacağı belirtildi. Dİğer yandan kura töreni için Mart ayı ilk haftası işaret edildi. Adaylar bu alımlarda hangi başvuru şartları olacağını merak etmekte. Özellikle eğitim ve yaş şartı için geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapılmıştı. Türkiye Taş Kömürü Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı kararın yönetim kurulunda verileceğini belirtti. Diğer yandan bilindiği gibi kamu kurumlarına personel alımlarında yaş şartında en az 18 yaşını tamamlamış adaylar başvuru yapabiliyor. Üst yaş sınırında ise 31 yaşınndan gün almamış adayların başvuru yapabilmesi bekleniyor. Bilindiği gibi Genel Maden İşçileri Sendikası Başkanı Demirci yaptığı açıklamalarda önceki işçi alımlarında yaş sınırının 30 olduğunu ve yeni ilan için 31 yaşından gün almamış adayların başvuru yapabileceğini belirtmişdi. Gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yas 35 olsun
Yas 35 olsun - 3 yıl Önce

32 33 34 35 yaşindakilerin hakki yokmu alacagniz 1500 kisi zaten 31 olsa 30 bin kisi basvururur 33 34 35 yapsaniz 40 bin kisi bilemediniz 50 basvuru olur sizin alacagniz sayi belli insanlarin umutlari ile oynamayin yas sinirini 33 34 yapin herkez nasip desin duzenlemyi yapin

SIRADAKİ HABER