Yeni Gelişme! KPSS Şartsız En Az Lise Mezunu Polis Özel Harekat PÖH Alınacak!

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı KPSS şartı olmadan en az lise mezunu En Az Lise Mezunu Polis Özel Harekat PÖH alımına devam edebilecek.

Yeni Gelişme! KPSS Şartsız En Az Lise Mezunu Polis Özel Harekat PÖH Alınacak!

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerine devam etmekte olan Emniyet Genel Müdürlüğü kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere polis öğrencisi alımı gerçekleştirmektedir. Buna göre alım ilanları kamuoyuna Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile duyurulmaktadır.

Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile geçtiğimiz sene 19. dönem POMEM alımında duyurulan ilan da en az lise mezunu, KPSS şartsız En Az Lise Mezunu Polis Özel Harekat PÖH alımı yapılmıştı. Dün kamuoyuna yansıyan haberler ile PÖH alımının KPSS şart aranarak yapılacağı belirtilmişti fakat bu düzenlemelerin farklı bir kanuna ek olarak eklendiği öğrenildi.

KPSS ŞARTSIZ EN AZ LİSE MEZUNU PÖH ALIMI

Buna göre 29 Ekim 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan bildiriye göre en az lise mezunu KPSS şartsız, PÖH alımı yapılabileceği görülmüştür. Bu durumda KPSS şartı olmadan ve en az lise mezunu şartı aranmaya devam ederek Polis Özel Harekat PÖH alımı yapılmaya devam edebileceği görülmektedir.

Yeni çıkarılan KHK kararı ile KPSS şartının getirildiği düşünüldü fakat bunun farklı bir kanuna ek olarak eklendiği anlaşıldı yani 29 Ekim 2016 tarihli Resmi Gazete'de yer alan PÖH alımındaki en az lise mezunu ve KPSS şartsız PÖH alınabilir maddeleri halen devam etmektedir. Elbette son söz Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından söylenecek olup ilanlarda istenilirse yine KPSS şartı aranabilir ancak yoğun başvurunun gelmesi için KPSS şartının aranmayacağı tahmin ediliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALP
ALP - 5 yıl Önce

LİSE MEZUNU BAY BAYAN KARDEŞLERİMİZİN ÖNÜNE KPSS ENGELİNİ KOYMAYIN ALLAH RIZASI İÇİN 19.DÖNEM PÖH ALIMİN DA KPSS ŞARTI YOKTU O KARDEŞLERİMİZDEN NE EKSİGİMİZ VAR BİZDE BU VATANİN Bİ EVLADİYİZ EŞİTLİK OLSUN LÜTFEN SAYIN YETKİLİLER LİSE MEZUNU KPSS ŞARTSIZ ALIMLARI BEKLİYORUZ BİZLERE YARDİM EDİN LÜTFEN ALLAH RIZASI İÇİN HAYIRLI HABERLERİ BEKLİYORUZ VE DUA EDİYORUM İŞALLAH KPSS ŞARTSIZ OLUR BENİM VE TÜM LİSE MEZUNU BAY BAYAN KARDEŞLERİMİN YÜZÜ GÜLER SAYGILARIMLA SAYIN YETKİLİLER

can
can @ALP - 4 yıl Önce

oldu a q eğitimde olmasın direk polis yapsınlar

PÖH
PÖH - 5 yıl Önce

Çokkk şükür beeee KPSS ŞARTSIZZZZZZ OLSUNNNNNN YAAA

Kpss şartsız PÖH İSTİYORUZ
Kpss şartsız PÖH İSTİYORUZ - 5 yıl Önce

JÖH SAS SAT JÖAK DA KPSS ŞARTI YOK PÖHE NEDEN KPSS ŞARTI GETİRMEYE CALIŞIYORLAR PÖH SANKİ KOLAY Mİ HAYIR PÖHÜN EGİTİMLERİ BİLE AGİR GÖREV YERLERİ DOGU NERDE ÇATIŞMA PÖH ORDA NERDE TERÖR PÖH ORDA KAÇ TANE PÖH POLİSİMİZ ÖLDÜ ALLAH MEKANLARINİ CENNET ETSİN ADAMİN SOSYAL HAYATI YOK SABAH AKŞAM ELİ TETİKTE SOKAKLARDA YAZ KIŞŞ KOLAY Mİ BEN GÜNDE KAÇ TANE PÖH GÖRÜYOM ALLAH YARDİM ETSİN KARIN YAGMURUN ALTINDA ADAM ÖYLE DURUYO ELİ TETİKTEEE BU MESLEKLER GÖNÜLLÜK İŞİDİR PÖH. JÖH. SAS.SAT.JÖAK. BU MESLEKLERİ YAPAN İNSANLAR GÖNÜLLÜLÜK İŞİDİR BU MESLEK DEYİM DURUYOLAR EEE KPSS NE O ZAMAN KPSS ŞARTSIZ ALIM OLMASINİ İSTİYORUZ LÜTFEN VATANİNİ SEVEN HER TÜRK GENCİ BU MESLEKLERİ GÖNÜLLÜLÜK ESANSINDA YAPABİLMELİ SAYGILARIM

AHMET
AHMET - 5 yıl Önce

Pöh gönüllük işidir bunun KPSSSİ OLMAZ VATAN SEVDASILI LİSE MEZUNU TÜM BAY BAYAN KARDEŞLERİMİZİN HAKKIDIR ALLAH YARDİMCIMIZ OLSUN LÜTFEN KARDEŞLERİM DUA EDELİM KPSS ŞARTSIZ LİSE MEZUNU ALIM OLSUN BİZDE BU DEVLETİN BİR EVLADİYIZ 15 TEMMUZ HAİN DARBE GECESİ SOKAKLARDA BİZLERDE VARDİK ŞİMDİ VATANİM İÇİN PÖH OLMAK İSTİYORUZ HAYALLERİMİZİN GERÇEK OLMASI İÇİN BİZLERE YARDİM EDEN SAYIN YETKİLİLER

cemal
cemal - 5 yıl Önce

Yaklaşık olarak kırkbin lise mezunu PÖH alımlarının başlamasını beklemektedirler.Büyüklerimizden müjdeli haberi bekliyorlar.

ERTUGRUL
ERTUGRUL - 5 yıl Önce

EN AZ LİSE MEZUNU KPSS ŞARTSIZ POLİS ÖZEL HAREKAT ALIMİ BEKLİYORUZ EGER ADALET VARSA KPSS ŞARTSIZ ALIM OLUR ÇÜNKÜ 19.DÖNEMDEKİ KARDEŞLERİMİZLE NE FARKIMİZ VAR (ÖN SAGLIK, PARKUR ,SÖZLÜ, BİDAHA AYRINTILI SAGLIK TARAMASI) BU KADAR ŞEYE GİRİYON ADAM SENİ ELEMEK İSTESE 1 SN DE ELER BU KADAR ARAŞTIRMA YAPIKIRKEN BİDE KPSS ŞARTI GETİLİRSE O ZAMAM ADALETSIZLİK OLUR BİZDE TÜRKİYE CUMHURİYETİ VADANDAŞİYIZ POLİS ÖZEL HAREKAT GİBİ MESLEGE GÖNÜL VERMİŞİZ ŞEHİT DE GAZI OLMAK ŞEREFTİR BİZİM İÇİN LÜTFEN DUYUN SESİMİZİ KPSS ŞARTSIZ POLİS ÖZEL HAREKAT ALIMİ OLMASINI TALEP EDİYORUM

HÜLYANUR
HÜLYANUR - 5 yıl Önce

Cok sukur allahim .. Peki bayan da olacak mi ve tarih icin bilgi var mi

Mustafa
Mustafa - 5 yıl Önce

KPSS şartsız lise mezunu PÖH alımı ne zaman yapılacak