Yeni Dönemde En Az Lise Mezunu Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Yapılacak Mı?

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı yeni dönemde Polis Özel Harekat (PÖH) yapacak mı? PÖH alımları ne zaman yapılacak?

Yeni Dönemde En Az Lise Mezunu Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Yapılacak Mı?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan ve iç güvenlik konusunda durmadan çalışmalarına devam etmekte olan Emniyet Genel Müdürlüğü açık kadroları için polis öğrencisi alımları gerçekleştirmekte olup polis alımları PMYO, POMEM, PAEM kapsamında yapılmaktadır.

Bilindiği üzere Emniyet Genel Müdürlüğünün en seçkin sınıflarından bir tanesi Polis Özel Harekat (PÖH) sınıfıdır. PÖH alımı ilanları yayımlandığında yurt geneli geniş yankı uyandırmakta ve adaylar yoğun ilgi göstermektedir. Peki 2018 yılında yeni dönemde EGM Polis Özel Harekat (PÖH) alımı yapacak mı? En az lise mezunu PÖH alımları olacak mı?

PÖH ALIMLARI YAPILACAK MI?

Emniyet Genel Müdürlüğü için PÖH alımları en son 19. dönem POMEM kapsamında yapıldı ve 20 ile 21. dönem POMEM alımları normal polis memuru sınıfı için yapıldı. Bu sebepten dolayı 22. dönem alımlarının büyük bir ihtimal ile PÖH sınıfı için yapılması beklenmektedir.

LİSE MEZUNLARI BAŞVURABİLECEK Mİ?

Peki adayların en merak ettiği sorulardan bir tanesi olan lise mezunları PÖH alımların başvurabilecek mi sorusunun yanıtı nedir? PÖH alımları POMEM kapsamında yapılmaktadır. PÖH alımlarına ön lisans mezunları kesin olarak başvurabilecektir, ancak bir karar çıkartılarak lise mezunlarının da başvuru yapabilmelerine olanak sağlanabilir.

Yeni dönemde PÖH alımının yapılacağı tahmin edilmektedir fakat Polis Özel Harekat (PÖH) alımları ne zaman yapılacak, kaç kişilik alımlar olacak henüz bir bilgi yok olduğundan ilk haberdar olmak isterseniz aşağıdaki linklerden bizleri takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz
Anlık Bildirim: Mobil Uygulamamızı Buradan İndirebilirsiniz

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2018, 15:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Arif
Arif - 3 yıl Önce

Hep ayni haberi guncellemeyin surekli ayni seyi okuyoruz bi karar cikartilcaksa yazin okuyalim

Neşe
Neşe - 3 yıl Önce

Bayan alımıda olsun lütfen...

Bedirhan
Bedirhan - 3 yıl Önce

Lise mezunu adaylarında başvurabilmesini istiyoruz katılım fazla olur ve son kararın açıklanmasını sabırsızlıkla bekliyoruz Biz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çalışmalarımız boşa çıkmasın gereğinin yapılmasını arz ederim.

Pöh
Pöh - 3 yıl Önce

Alımlar bu sene kesin olarak yapılacak demi lütfen artık bi açıklama glsin bayan alimi olcakmi

Polat
Polat - 3 yıl Önce

Lise mezunlarıda başvurabilsin.Bize bu hakkı çok görmeyin.Eğitim ayırımı yapılmasın.Fiziki yeterlilik sınavda herkes kendini göstersin.Gereğinin yapılmasını siz büyüklerimden saygılarımla arz ederim.

Sündüs
Sündüs - 3 yıl Önce

PÖH lise mezunu olsun artık.

Yakup
Yakup - 3 yıl Önce

Lütfen lise mezunuda olsun

hkkn
hkkn - 3 yıl Önce

Önlisansa dahi başvuru hakkı tanındı.Birakin lise mezunu dahilinde başvuru gerceklessin.iyi olan kazansın.universite mezunu olup başaramayan da var.egitim ayrımı yapılmadan başvuru gerceklessin.Sonucta alelade alımlar olmuyor neticede .