Yeni Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları Anketi Yayımlandı

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı seçimi için yeni Cumhurbaşkanı seçim sonuçları anketi yayımlandı. Hangi aday Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde kaç oy alacak?

Yeni Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları Anketi Yayımlandı

İki buçuk hafta sonra Türkiye 24 Haziran erken seçimlerinde oy kullanacak. Seçmenler hem Cumhurbaşkanlığı seçimi hemde Başbakanlık sçeiminde oy kullanacak iken en çok dikkatleri Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları anketleri çekmektedir. Öyle ki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye'yi hangi başkanın yöneteceği merak konusu olmaya devam ediyor.

İşin Olsa ekibi olarak hem kendimiz anketler yapıyoruz hemdefarklı anketleri siz okurlarımıza paylaşmaya devam ediyoruz. Peki 24 Haziran 2018 erken seçimi Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları anketinde son durum nedir? Hangi aday Türkiye geneli yüzde kaç oy alacak?

ADAYLARA GÖRE OY DAĞILIMI

Cumhurbaşkanlığı seçiminde seçmenler bu sene Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Doğu Perinçek ve Selahattin Demirtaş adaylarından istediği kişiye oy verecektir. Yeni yayımlanan Cumhurbaşkanı seçim sonuçları anketlerine bakıldığında Recep Tayyip Erdoğan'ın yüzde 40 - 41, Muharrem İnce'nin yüzde 24, Meral Akşener'in 19 aralığında oy aldığı görülmektedir. Geriye kalan yüzde 16'lık oy dilimi ise Temel Karamollaoğlu, Doğu Perinçek, Selahattin Demirtaş, kararsızlar ve geçersizler arasında paylaşılmaktadır. Kararsızların kullanacağı oyların dağılımı da büyük önem taşımaktadır. Şu anki seçim sonuçları anketine bakıldığında Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalacağı görülmektedir. İkinci turda ise büyük ihtimal Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Muharrem İnce yarışacaktır.

PARTİLERE GÖRE OY DAĞILIMI BURADA

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2020, 07:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fenasi kerim
Fenasi kerim - 4 yıl Önce

Bu kadar yanlı olmayın işinizi yapın.Buna siz bile inanmıyorsunuz ama her cepheden yine vurmak istiyorsunuz.24 haziranda hepinizi gömecez

Mert ali
Mert ali - 4 yıl Önce

Kim Suriyelileri gönderirse oyum ona yeter artık 7 yıl oldu her yerde onlar var

Eyüp Sert
Eyüp Sert - 4 yıl Önce

Doları kım indirirse. Fabrikaları tekrar kim süresiz izinlerden kaldırıp çalistirirsa oyum ona. Oyum emekçiye..... fabrikalar kepenk kapatmaya basladı..