Yeni Askerlik Yasası ile Kalıcı Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar Olacak?

Yeni askerlik yasasında yeni düzenlemelerde detaylar belli olmaya başladı. Bedelli askerlik sürekli hale getirilecek. İsteyen herkes başvuru yapabilecek. Bedelli askerlik ücreti için ise detaylar belli olmaya başladı. İşte gelişmeler.

Yeni Askerlik Yasası ile Kalıcı Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar Olacak?

Balıkesir Kuva-yi Milliye Meydanında askerlik yasası ve düzenlemesi ile ilgili önemli açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kalıcı bedelli askerlik uygulamasının getirileceğini açıkladı.

ÜCRET NE KADAR OLACAK?

Askerlik çağında bulunan adaylar için heyecan uyandıran gelişmelerin ardından bedeli askerlik için ücretin ne kadar olacağı hakkında sorular sorulmakta. Bugün Hürriyette yer alan habere göre ödenecek ücret için dövizle askerlik uygulamasının baz alınabileceği belirtildi. Buna göre 2 Bin Euro üzerinde bir ücret belirlenebileceği ifade edildi.

2018 yılında bedelli askerliğe rekor sayıda başvurunun yapılması ardından adaylar dönemler halinde 21 günlük temel eğitimlere alınmaya devam ediyor. Sistemli hale getirilerek herkesin başvuru yapabilmesi imkanın getirileceği yeni uygulamadaki düzenlemede cep harçlıklarının arttırılması, sosyal sigorta imkanlarının getirilmesi bazı meslek gruplarının askerliğinin kariyerini etkilemeyecek şekilde yapabilmeleri gibi çalışmalar için detaylar belli olduğunda aktarmaya devam edeceğiz. Gelişmelerden anında haberdar olmak için işin olsa mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Takip Etmek İçin Buraya Tıklayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 10:46

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE