Yeni Akademi Kuruldu! Koruma Polisi Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuru ile Koruma Eğitim Akademisi Şube Müdürlüğü kurulduğu ve koruma polisi alımı yapılacağı belirtildi.

Yeni Akademi Kuruldu! Koruma Polisi Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan Emniyet Genel Müdürlüğünün bir çok sınıfı için şubeleri bulunmakta ve şubelerdeki görevliler kendi sorumluluğunda olduğu alanlarda hizmet vermektedir. Ülkemizde son zamanlarda bir çok kişi Emniyet Genel Müdürlüğünden koruma talep ediyor ve artan şiddet, kavga, taciz gibi olayların önüne geçebilmek için Emniyet Genel Müdürlüğü mahkemenin verdiği izin ile ilgili kişie şubelerden koruma sevk ediyor. Koruma durumunu daha kalifiye hale getirmek için bir süredir Koruma Eğitim Akademisi Şube Müdürlüğü açılması bekleniyordu ve İçişleri Bakanlığı tarafından atılan adım ile sonunda Koruma Eğitim Akademisi Şube Müdürlüğü kuruldu.

KORUMA POLİSİ ALIMLARI NASIL YAPILACAK

Bundan sonra Türkiye geneli Emniyet Genel Müdürlüğüne gelen koruma taleplerinin Koruma Eğitim Akademisi Şube Müdürlüğü tarafından karşılanması beklenmekte olup koruma olacak olan adayların ilgili eğitimlerden geçmesi ve toplu ya da yakın koruma olarak görev yapması bekleniyor. Peki koruma polisi alımları nasıl yapılacak? Buna göre koruma polisi alımların malesef açıktan atama yöntemi ile yapılması beklenmiyr ve ilk etapta acil ihtiyaçların karşılanması için hizmet içi kaydırma yapılması bekleniyor. Yani öncelikle polislerden ilgili Koruma Eğitim Akademisi Şube Müdürlüğüne kaydırma yapılacak ve sonrasında ancak yayımlanan ilanlar ile koruma polisi alımı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2020, 20:50

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adnan
Adnan - 10 ay Önce

İşci hakları verilmiyor düzenli bir hak olsun