Yeni Açlık ve Yoksulluk Sınırları Belli Oldu

TÜRK- İŞ yeni açlık ve yoksulluk sınırı ile ilgili bir açıklama yaptı. TÜRK- İŞ tarafından yapılan açıklamaya göre 4 kişilik bir ailenin açlık ve yoksulluk sınırı belli oldu. Peki 4 kişilik bir ailenin açlık ve yoksulluk sınırı ne kadar olarak belirlendi? Yapılan açıklamanın detaylarında neler yer aldı? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Yeni Açlık ve Yoksulluk Sınırları Belli Oldu

TÜRK-İŞ bir araştırma yaptı. TÜRK- İŞ'in yaptığı araştırmaya göre 4 kişilik bir ailenin açlık ve yoksulluk sınırı belirlendi. TÜRK- İŞ tarafından her ay yapılan geçim koşullarını belirlemek ve temel ihtiyaç malzemelerinde ki fiyat değişikliğinin aile bütçesine etkisini araştırmak amacıyla yapılan yoksulluk ve açlık sınırının Haziran ayında ki rakamları belli oldu. Peki TÜRK- İŞ'in yaptığı araştırmanın detaylarında neler yer aldı?

İŞTE DETAYLAR

Bilindiği üzere TÜRK- İŞ her ay 4 kişilik bir ailenin açlık ve yoksulluk sınırını araştırıyor. Haziran ayı dönemine ait araştırma sonuçları da TÜRK- İŞ tarafından yayınlandı. Açlık ve yoksulluk sınırı belirlenirken kriterler temel ihtiyaç malzemelerinde olan fiyat değişikliğinin 4 kişilik bir ailenin bütçesine nasıl etki ettiği. Buna göre 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 1714 lira iken yoksulluk sınırı ise 5 bin 584 lira olarak belirlendi. Haziran ayının araştırma sonuçlarına göre 4 kişilik bir ailenin gıda beslenmesine harcaması gereken paranın, sağlıklı ve dengeli beslenmesi için gereken paranın, açlık sınırının 1714 lira olarak belirlendiği açıklandı.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE