Yeğeninin yüzüne asit döken adamı karısı boşuyor

İstanbul'da lokantada Yeğenine asitle saldıran enişteye karısı tarafından boşanma davası açıldı. Boşanma davası açan kadın, çocuğun aynı şeylerin yapılmasından korktuğunu belirtti.

Yeğeninin yüzüne asit döken adamı karısı boşuyor

istanbul'da lokantada Yeğenine asitle saldıran enişteye karısı tarafından boşanma davası açıldı. Boşanma davası açan kadın, çocuğun aynı şeylerin yapılmasından korktuğunu belirtti.


İstanbul Ataşehir’deki lüks bir restoranda 3 yaşındaki Y.’ye “Kıskandım” diyerek asitli madde ile saldırı düzenlemekten tutuklu bulunan enişte C.A.’ya, eşi S.A. boşanma davası açtı. 
 
S.A. geçtiğimiz günlerde boşanmak için Anadolu Aile Makemesi’ne başvurdu. Genç kadın, avukatları aracılığıyla verdiği dava dilekçesinde, kocasının, ablasının oğlunun yüzüne sülfürik asit sıkıp yüzünün ağır hasar görmesine ve görme uzvunu büyük ölçüde kaybetmesine neden olduğunu belirterek bu olayın ardından “evlilik birliğinin temelden sarsıldığı” nı ifade etti. Dilekçede S.A., çocuğunun velayet hakkının kendisine verilmesini de istedi. Kocasının aynı suçu veya benzerini kendi çocuğuna karşı işleme riski bulunduğuna dikkat çeken S.A. dilekçesinde, oğlunun velayetinin babaya verilmesi halinde can güvenliğinin tehlikeye gireceğini ifade etti. Üniversitede İngilizce ekonomi bölümü okuduğunu, mezun olduktan sonra California Üniversitesi’nde de pazarlama eğitimi aldığını anlattığı dilekçesinde S.A., “Çocuğumun doğumunun ardından işime ara verdim. Ancak çocuğuma bakabilecek konumdayım” dedi.
 

‘BİRLİKTE YAŞAMAM BEKLENEMEZ’
 
Boşanma dilekçesinde S.A., “Yeğenine asitli saldırı düzenleyen tutuklu eşi ile birlikte yaşamaya devam etmesinin beklenemez bir hal aldığını” kaydetti. Dilekçede çiftin evlilik sürecinde elde ettikleri taşınmazların ise boşanmalarıyla birlikte mal paylaşımıyla bölüştürülmesi istendi. Çiftin boşanma davası karşılıklı delillerin sunulmasının ardından görülmeye başlanacak.

 
NELER OLMUŞTU?

 
C.A., 17 Ekim Cumartesi günü ailece gittikleri yemekte kendi çocuğu daha az ilgi görüyor gerekçesiyle eşi S.A.’nın ablasının 3 yaşındaki oğlu Y.K.’nın yüzüne sülfürik asit attı. Küçük çocuk 1 gözünü büyük ölçüde kaybederken, enişte “Kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiyi kasten yaralama” suçundan tutuklandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 01:51

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE