Vatandaşa Erken Emekli Olma Fırsatı Doğdu

Erken emekli olabilme şansı tanınan mesleklere yenileri eklendi. Binlerce vatandaş yıpranma hakkı konusunda devlet tarafından kolaylık beklediğinden, bu konuda devlet tarafından bir adım atıldı. Detaylar haberimizde..

Vatandaşa Erken Emekli Olma Fırsatı Doğdu

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yaptığı yeni değerlendirmelere göre bazı meslek gruplarını erken emeklilik kategorisi altına aldı. Bu işte çalışan milyonlarca insan gerektiği şartları sağladığı taktirde erken emekli olabilecek. Milyonlarca kişiyi ilgilen yıpranma hakkını tamamlamak isteyen kişiler en az 3600 gün çalışma şartı konuldu. Yeni düzenleme ile birlikte birçok insan emekli olabilecek. SGK tarafından yapılan açıklamaya göre; 1 Ekim 2008 öncesi yıpranmaya tabi olmayan çalışma süreleri de dikkate alınarak 2008 öncesi ve sonrası çalışma sürelerinin toplamı 3600 gün olanlar 2008'den sonra yapılan planlamalar ile emekli olabilecekler. Yıpranmadan yararlanan kişiler her 360 gün için 60 gün ile 180 gün arasında değişine sürelerde fiili hizmet süresi zammı yapılacak. 

10 Yıl Çalışması Gerekecek

Emeklilik yaşı gelmeden yıpranma yüzünden emekli olacak olan meslek grupları şu şekildedir; " Emniyet ve MİT mensubu, itfaiyeci, gazeteci, madenci, demir-çelik işçisleri başta olmak üzere milyonlarca çalışanın yıpranma hakları bulunmaktadır. Yıpranma hakları erken emekli olabilmelerini sağlamaktadır. 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE