Vali Uyardı! Vaka Sayısı Artıyor! 137 Yerde Karantina Başlatıldı!

Yeni normalleşme kapsamında bazı küçük illerde vaka sayısında artış olduğu açıklamaları geldi. Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin Pandemi Kurulu toplantısı sonrası değerlendirmeler yaptı.

Vali Uyardı! Vaka Sayısı Artıyor! 137 Yerde Karantina Başlatıldı!

1 Haziran tarihi itibariyle yeni normalleşme adımları kapsamında 15 büyükşehirde şehirlerarası kutlamanın kaldırılmasının ardından kontörlü sosyal hayat başladı. Özellikle vaka sayısının çok olduğu illerden bulunan İstanbul, İzmir gibi illerin şehirlerarası kısıtlamasının kaldırılması ile vaka sayılarının daha çok küçük illeri kaydı görülmekte. Bu kapsamda 12 Haziran 2020 tarihli Türkiye'ye günlük koronavirüs tablosunda ilk kez vaka sayısı 1000 rakamını geçti. 13 Haziran tarihinde yaşanan vaka sayısı ne kadar olacağı bu yüzden merak edilen konular arasında yer alıyor. Bazı illerden uyarılar ardı ardına geldi.  Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin vaka sayısının artış olması nedeniyle bazı uyarılarda bulundu.

137 YERLEŞİM YERİNDE KARANTİNA VAR!

Şanlıurfa valiliğinde il pandemi Kurulu toplantısı gerçekleşti. Vali Abdullah Erin yaptığı açıklamalarda kontrollü hayatın başlamasından sonra Şanlıurfa'da vaka sayıları artışı da olduğunu ifade etti. il genelinde 20 yaş altı ile 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kaldırılarak, işletmelerin faaliyetlerine başlaması giriş çıkış yasağının bitirilmesi ile yeni sosyal hayat başladığı tarihten itibaren vaka sayıların artışta olduğunu ve can kayıpların yaşanmaya başladığını açıkladı. Vatandaşlara toplu bulunan alanlarda sosyal mesafeyi uyulması ve maske takılmasının dikkatine çekerek kalabalık alanlarda fazla vakit geçmemesi gerektiğini açıkladı. Şanlıurfa'da son 12 günde 137 adreste 14 günlük Karantina tedbirlerinin bulunduğu yapılan açıklamalarda ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2020, 14:37
YORUM EKLE