Uzman Erbaşlar İnfaz Koruma Memuru Olabilecek! Alımlar Ne Zaman Yapılacak

Uzman erbaşların infaz koruma memuru olabilmesi için KHK ile önü açıldı. Adalet Bakanlığının uzman erbaşlar arasında infaz koruma memuru alımı yapması beklenmektedir.

Uzman Erbaşlar İnfaz Koruma Memuru Olabilecek! Alımlar Ne Zaman Yapılacak
Adalet Bakanlığı bünyesinde bulunan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere binlerce infaz koruma memuru alımı yapmaktadır. KHK kararlarının çıkması ile pek çok sektörde önemli değişiklikler yapılırken uzman erbaşların infaz koruma memuru olabilmesi için KHK ile önleri açıldı. Peki bu sistem nasıl olacak? Uzman erbaşlar nasıl infaz koruma memuru olabilecek? Yakın zamanda alım yapılacak mı? İşte detaylar.

2 Yıl Görev Yapmış Şartı Aranıyor

Adalet Bakanlığı 2 bin 154 memuru kendi bünyelerinde ihraç etti. Bu pozisyonların doldurulması için yakın zamanda alımın yapılması beklenmekte olup bu alımların uzman erbaşlar arasında yapılması beleniyor.

Buna göre alınacak olan uzman erbaşların görevlerini en az iki yıl boyunca yapmış olmaları ve 20 Ekim 2016 tarihinden önce kendi istekleri ile sözleşmeyi fesih etmiş olmaları gerekmektedir. Bu maddeleri sağlamayan adaylar Adalet Bakanlığı bünyesinde infaz koruma memuru olarak istihdam edemez.
Sözlü sınav tarihine kadar infaz koruma memuru olarak başvuracak olan uzman erbaşların 35 yaşını doldurmamış olması istenmektedir. 30 Haziran 2017 tarihine kadar duyurunun yapılıp mülakatların başlaması bekleniyor. 

Önümüzde ki haftalarda ya da aylarda bu konu hakkında tekrar bildirinin yayımlanması beklenmekte olup 20 Ekim 2016 tarihinden sonra sözleşmesini fesih eden uzman erbaşlar infaz koruma memuru olarak Adalet Bakanlığına mülakatlara girebilmek ve sınavlarda yer alabilmek için başvuru yapamaz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
memeti
memeti - 4 yıl Önce

arkadaslar Uzman cavuslara cok görulmemesı lazım!

osman
osman - 4 yıl Önce

uzman erbas arkadaslarım hakkımızda hayırlısı olsun

Ufuk
Ufuk - 4 yıl Önce

Adalet bölümü diyorsun bir emniyet müdürü vali oluyorken bir uzman çavuş neden bu kadroya atanmasın ben 2 üniversite bitirdim vay benim halime o zaman

Uzman çavuş
Uzman çavuş - 4 yıl Önce

20 ekim 2016 da hic bir uzman erbaşın sözleşmesi bitmiyor. Daha önce fes edenleri mi kapsıyor? Tüm personelin sözleşme bitiş tarihi 31 Aralık nasıl alim olacak acaba?

Hasan
Hasan - 4 yıl Önce

Boy kilo şartı varmı acaba.bilen varmi

K
K - 4 yıl Önce

Başvuru tarihi ne zaman olacak inş. Çok sürmezzz?

komando
komando - 4 yıl Önce

başvurular nezaman acaba

Sultan
Sultan - 4 yıl Önce

pozisyonların doldurulması için keşke adalet bölümü mezunları tercih edilseydi yazık adalet bölümünü okuyup boş gezen çocuklara yazık