Uzman Erbaş ve Çavuşlara İndirimli Silah Verilecek! Görev Dışı Silah Taşıyabilecek!

Uzman erbaş ve çavuş rütbeli askeri personellere müjde! Uzman erbaşlara indirimli silah verilecek ve görev dışı silah taşımaları için izinler verilecek. Yeni bir KHK yayımlanması bekleniyor.

Uzman Erbaş ve Çavuşlara İndirimli Silah Verilecek! Görev Dışı Silah Taşıyabilecek!

Bilindiği üzere geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen üzücü olayda Uzman Çavuş Mehmet Kızılca PKK'lı teröristler tarafından sıkıştırılmış ve yanında tabancası olmadığı için saldıraya karşılık verememiş ve olay yerinde şehit olmuştu. Bu durumun kamera kayıtlarına yansıması ve gündeme gelmesi üzerine hükümet derhal harekete geçti.

Geçtiğimiz günlerde uzman erbaş ve uzman çavuşlara beylik tabancasını verileceğine yönelik duyuru yapılmıştı ancak detaylar net olarak öğrenilememişti. Buna göre uzman erbaş ile uzman çavuş rütbeli askeri personellerin silah alması konusunda yönetmelikler değişiyor ve yakın zamanda yeni bir Kanun Hükmünde Kararname (KHK)'nın yayımlanması beklenmektedir. Peki neler değişecek, neler olacak.

SİLAH FİYATLARINDA İNDİRİM

Uzman erbaş ve uzman çavuşların silahları bundan sonra daha indirimli fiyat ile alması beklenmektedir. Tabi ne kadarlık bir indirim olacak bu konu hakkında henüz bilgi yok.

GÖREV SÜRESİNE BAKILMAYACAK

Bundan önce uzman erbaş ve uzman çavuş rütbeli askeri personellerin silah alabilmeleri için belirli bir görev yılını tamamlamış olması gerekmekteydi. Ancak bundan sonra uzman erbaş ile uzman çavuşların görev süresine bakılmayacak ve silah başvuruları kabul edilecek.

Görevli uzman erbaş, uzman çavuş personelleri silah alabildiği gibi yine emekli uzman çavuşlar da silah alabilecek. Bu konu hakkında da tolerans sağlanması bekleniyor.

GÖREV DIŞI SİLAH KULLANIMI

Uzman erbaş ve çavuşlar görevlerde beylik tabancası kullanabildiği gibi bundan sonra görev dışı yanlarında koruma maksadı ile ruhsatlı silahını taşıyabilecek ve çevirmelerde ya da aramalarda hiçbir problem ile karşılaşmayacak. 10 yık boyunca görev yapan uzman çavuşlar silahını devir etmek ya da teslim etmek zorunda da kalmayacak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gakko
Gakko - 3 yıl Önce

1.Uzman çavuşla uzman erbaş aynı sey zaten
2.bedelini ödeyip silah alan uzman çavuş zaten görevi dışında da istediği gibi silah taşıyabilmekte kanunda açık ve net yazar. Kanunları biraz okuyup öyle haber yapıniz.
3.bizlerin istediği beylik silahî yani bedelsiz ...ben devletin bana geçinmek için verdiği maaşımla silah alıp kendimin ailemin ve devletimin güvenliğini sağlayamam beni personel olarak görüyor ise silahımı verecek yok görmeyecek ise kurşunlara hedef olmamıza seyirci kalacak şahsen para verip silah almam babamın işini yapmıyorum...

Uzman çavuş
Uzman çavuş - 3 yıl Önce

Biz zaten indirimli alıyoz bize kadro verilsin özlük hakkı verilsin

Mehmetçik
Mehmetçik - 3 yıl Önce

Zaten indirimli aliniyo tabanca zaten sivil de de taşınıyor bu neyin duzenlenmesi suriyeliler bizden daha kiymetli

Enes
Enes - 3 yıl Önce

Herşeyin en iyisini hak ediyorlar en iyi silahları versinler

ilkay
ilkay - 2 yıl Önce

bazi arkadaşlar silah verilsin babamın işini yapmıyorum demiş . Vatan bizim neyimiz Hem anamız hem babamız yani hem anamıza hem babamıza hizmet veriyoruz

malmısın
malmısın @ilkay - 9 ay Önce

adam evini çocuğunu ne ile geçindirecek bir silah 5 bin tl

mehmet
mehmet - 2 yıl Önce

Uzman Onbaşı Tabanca alabilir mi ?

Uzm
Uzm - 2 yıl Önce

Mehmetçik bu düzenleme yapılmadan önce indirimli alamıyorlardı sen er/ erbassin galiba

Uzman
Uzman - 1 yıl Önce

İlkay kardeşime katılıyorum bu mesleği isteyerek yapmayan varsa fazla durmasın ilk fırsatta bıraksın