Uzman Erbaş Alımı 2020'de Ne Zaman Yapılacak?

Jandarma, Sahil Güvenlik ve MSB'den henüz uzman erbaş alımı ilanı yayımlanmadı. Peki 2020 yılı uzman erbaş alımı ne zaman yapılacak?

Uzman Erbaş Alımı 2020'de Ne Zaman Yapılacak?

Ülkemizde bilindiği üzere asayiş ve güvenliğin sağlanabilmesi için Milli Savunma Bakanlığına bağlı kuvvet komutanlıkları ile İçişleri Bakanlığına bağlı kuvvet komutanlıkları her sene düzenli olarak uzman erbaş alımı ilanı yayımlamaktadır. Ancak 2020 yılına gireli 4 ay gibi bir süre olmasına rağmen halen alım yapılmadı. Peki alımlar ne zaman yapılacak?

CORONA VİRÜSÜ SÜRECİ ETKİLEDİ

Corona virüsünün ülkemizde de görülmesinden sonra Sağlık Bakanlığı İçişleri Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı ile gerekli görüşmelerini yaptı ve toplu olarak insanların bir arada durmaması gerektiğni bildirdi. Uzman erbaş gibi alım ilanlarında çok sayıda adayların sosyal mesafeyi koruyamayarak mülakatlara, ön sağlığa ve parkur testlerine gireceğinden dolayı insan sağlığını tehlikeye atmamak için alım ilanları ileri bir tarihe ertelendi.

BİRKAÇ AY ALIM OLMAYABİLİR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da açıklaması ile 31 şehre giriş ve çıkışlar yasaklandı. Yine bu illerin arasında kalan 5 ile de giriş ve çıkışlar yasaklanmış oldu. Uzman erbaş alımları genel olarak Ankara ilinde yapıldığından dolayı vatandaşlar Ankara'ya gelemeyecek olup sınavlara katılamayacaktır. Sağlık Bakanlığının onay vermesi ile şehir giriş ve çıkışların açılması, alınan tedbirlerin kaldırılması ve hayatın tekrar normale dönmesünden sonra Milli Savunma Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığının uzman çavuş alımı yapması beklenmekte olup bu sürecin birkaç ay daha sürmesi ön görülüyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmet Kılınç
İsmet Kılınç - 3 yıl Önce

Bakın uzmanlık alımı 2019 yılının ağustos ayından bu yana yok. Ayrıca tskdan emir geldi. 3 yıl boyunca uzman kadrosu açılmayacak. Sözleşmeli er kadrosu açılacak.

Muhammet Sümbül
Muhammet Sümbül - 3 yıl Önce

Msb nin açıklamasıydı o iç işleri bakanliğı henüz bi açıklama yapmadı

Baran deger
Baran deger - 3 yıl Önce

Jandarma genel komutanlığı yurt dışı görevlendirme ne zaman olacak bilgisi olan varmı

Okan
Okan - 3 yıl Önce

MSB Açıklaması 6 Mart Tarihinde 3 Yıl Boyunca Dış Kaynaktan Alım Kapatıldı Ancak 3 Yıllık bu sürede sadece iç kaynaktan yani 3 Yılını doldurmuş 4 dünci yılına imza atan sözleşmeli Erlerden Alacak

Rıdvan
Rıdvan - 3 yıl Önce

sayin ıçişleri bakani suleyman soylu son kez 1992 dogumlu olanlar uzman olmak istiyor bizleri alsan cok seviniriz

Rıdvan YILDIZ
Rıdvan YILDIZ - 3 yıl Önce

1992 olanlara son kez bir şansiz taniyin sayin bakanımız 6 yıldır askerden gelmişiz iş bulamiyoruz uzman olacayiz teristen kaybediyoruz

Ahmet buyruk
Ahmet buyruk - 3 yıl Önce

1994dogumluyumyas26ilkokulmezunuyumbayrakicinvatanicin

Ahmet buyruk
Ahmet buyruk - 3 yıl Önce

1994dogumluyumyas26ilkokulmezunuyumbayrakicinvatanicin