Ünlü Tarihçi Kadir Mısıroğlu Hayatını Kaybetti! Kadir Mısıroğlu Kimdir? Hayatı

Ünlü Tarihçi Kadir Mısıroğlu hayatını kaybetti. Yazar avukat, gazeteci ve bir çok kimliği ile tanınan Kadir Mısıroğlunun vefat haberi ile hayatını merak eden okuyucular için detayları aktarıyoruz.

Ünlü Tarihçi Kadir Mısıroğlu Hayatını Kaybetti! Kadir Mısıroğlu Kimdir? Hayatı

Ünlü tarihçi Kadir Mısıroğlu hayata gözlerini yumdu!

Yazar ve Ünlü Tarihçi olan Kadir Mısıroğlu hayata gözlerini yumdu. Yazar, avukat, gazeteci ve son zamanlarda adından sıkça bahsedilen ve bir çok kimliği ile tanınan Kadir Mısıroğlu’nun vefat haberi ile hayatı hakkında pek çok bilgi merak eden okuyucular için detayları aktarıyoruz.

ÜNLÜ TARİHÇİ KADİR MISIROĞLU VEFAT ETTİ!

Bir süredir tedavisi Acıbadem hastanesinde devam eden ünlü tarihçi Mısıroğlu'nun akşam saatlerinde vefat ettiği belirtildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kadir Mısıroğlu’nun vefat haberi ile ilgili bir taziye mesajı yayımladı.

KADİR MISIROĞLU KİMDİR?

Kadir Mısıroğlı 1933 yılında Akçaabat'ta dünyaya geldi. Trabzonlu olan Mısıroğlu eğitimlerinden Akçaabat ilçesinde ilk ve orta öğretimi tamamladı ve Trabzon Lisesinden daha sonra 1954 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Fakülte yıllarında tarihe meraklı bir kişiliği olmuştur. O yıllarda da gazetelerde yakın tarih ile ilgili çokça yazılar yayımlamıştır. 1961 yılında Aynur Aydın ile evlendi ve 3 çocuk babasıdır. şiir kitapları, romanları, tarih eserleri, dergileri ve ardından pek çok eser bıraktı. Ünlü tarihçi, yazar 5 Mayıs tarihinde hayata veda ederek sevenlerini üzdü.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 05:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şahan
Şahan - 4 yıl Önce

Çok büyük tarihçiydi Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Musa
Musa - 4 yıl Önce

Allah rahmet eylesin

Ebubekir
Ebubekir - 4 yıl Önce

Hocaların hocasıydı.Yeri doldurulamiyacak derecede değerli bir insandı. Türk milletinin başi sagolsin

kamuran
kamuran - 4 yıl Önce

selahattin eyyübiye serefsiz diyen keske yunan kazansaydı diyen yunan tohumundan baska bısı degıldı

Anil
Anil - 4 yıl Önce

Yunan halkının başı sagolsun