Üniversite Öğrencilerine Yazın Çalışma Fırsatı

Üniversiteli gençlerin hemen hemen hepsini heyecanlandıracak müjde niteliğinde bir uygulama geliştirildi. Bu uygulama ile birlikte TYP kapsamına girecek olan öğrenciler 3 ay boyunca haftada sadece 3 gün çalışarak maaş alabilecek. Günlük olarak alacak oldukları maaş aya vurulduğu zaman yaklaşık 2 bin 425 Tl olacak.

Üniversite Öğrencilerine Yazın Çalışma Fırsatı

Üniversite öğrencileri bu yaz toplum yararına çalışıp, kendi harçlıklarını biriktirebilecek. TYP kapsamına giren bu program ile birlikte üniversite öğrencileri İŞKUR'un uygulayacak olduğu programa göre; üniversite bünyesinde Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında kamu kurum veya kuruluşların bünyesinde 3 ay boyunca görev alarak hem topluma faydası olacak hem de ceplerine harçlık sağlayabilecekler. Kültürel ve sosyal hizmetlerin desteklenmesi konusunda ise birçok alanda çalışmalar yapan TYP bu konuna da tam destek sağlayacağını açıkladı. 

2 bin 425 TL Maaş Garantisi

Yaz ayları boyunca maximum 3 ay çalışabilecek öğrenciler için günlüğü 67.5 TL den toplamda 2 bin 425 TL cep harçlığı verileceği açıklandı. Programların uygulama süresi içeirisnde dersleri devam eden ve ya zorunlu olarak staj yapan öğrenciler bu prorgramlardan yararlanamadığı gibi çalışan öğrencilerin gelmediği günlerde günlük olarak alacağı para kesilerek toplam ödemesi yapılacak. Haftada 3 gün ve 8 saat olan çalışam süresi için öğrenciler çalıştıkları her gün için 67,36 lira ödenecek. 12 hafta boyunca 36 gün çalışan öğrenciler 2 bin 425 lira harçlık kazanacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ece sarar
Ece sarar - 4 yıl Önce

Nasil basvuru yapiyoruz bu programa???