Üniversite Öğrencilerine Müjdeli Haberi Cumhurbaşkanı Verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklama ile üniversite öğrencisi olan tüm öğrencileri ilgilendirecek açıklamalarda bulundu. Tayyip Erdoğan açıklamalarında burs ve kredi alan öğrencilerin aldıkları kredi ve burslara bu yılda zam yapılacağını açıkladı. Detayları derleyerek haberimize aktardık.

Üniversite Öğrencilerine Müjdeli Haberi Cumhurbaşkanı Verdi!

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 2018- 2019 Yükseköğretim açılış töreninde açıklamalarda bulunan Tayyip Erdoğan, " Önümüzde ki eğitim ve öğretim yılı için kredi burs miktarlarını lisansta 500 liraya, yüksek lisansta bin liraya ve doktora da ise bin 500 liraya yükseltme kararı aldık" açıklmasında bulundu. Türkiye'nin sınırlarını aşan bir kapasiteye doğru gittiklerini belirten Erdoğan, " Ülkemizde faaliyet gösteren 128 devlet, 72 vakıf üniversitesi ve 5 vakıf yüksekokulundan oluşan 205 yükseköğretim kurumundan topamda 7 milyon 611 bin öğrencimiz bulunmaktadır" açıklamalarını yaptı.

BAKANLAR ZİRVESİNDE 5'TE 3 YAPTIK

Avrupa Yükseköğretim Alanı Bakanlar Zirvesi'nde Türkiye olarak 5 başlıktan 3'üden tam not alıdk. Şimdi ki hedefimiz kendimizi geliştirerek 2 yıl sonra bir daha yapılacak olan zirve içerisinde 5'te 5 yaparak kendimizi geliştirmek istiyoruz, açıklamalarında bulundu. İlk iktidara geldikleri dönemde kredi ve burs tutarlarının 45 lira olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı şimdi ise lisans öğrencilerine 500, yüksek lisansa bin doktora ise bin 500 lira tutarlarını yükseltme kararı alındığını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 22:45

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE