Ulaştırma Bakanı Açıkladı. Scooter'e Yasal Düzenleme Geliyor!

İstanbul ve büyükşehirlerde hızla artan elektrikli scooterlerin kullanımı ile ilgili yasal düzenleme için çalışma başlatılıyor. Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun açıklaması haberde.

Ulaştırma Bakanı Açıkladı. Scooter'e Yasal Düzenleme Geliyor!

Ulaştırma Bakanlığı Scooter düzenlemesi açıklaması geldi!  Ulaştırma ve altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Türkiye'de ve dünyada hızla yayılan yaya ulaşımı araçlarından bir tanesi olan elektrikli scooter için yeni bir düzenleme yapılacağının sinyalini verdi. Bakan Karaismailoğlu Hürriyet gazetesine verdiği demeçte scooterların ticari amaçlı kullanılmaya başlanması nedeniyle yolcu taşımacılığına girildiğinde bunlara düzenleme şart olacağını ifade etti

Bilindiği gibi Geçtiğimiz günlerde İstanbul ilinde zabıta ekipleri tarafından scooter araçlara yönelik olarak bazı cezalar kesildiği ulusal basında yer almıştı. Martı olarak isimlendiren scooterların düzenlemesi ile ilgili Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu değerlendirmesi şu şekilde oldu.

MUTLAKA DÜZENLEME GELECEK!

Son günlerde Scooter kullanımı arttı bu güzel bir şey dikkatimizi çekiyor. Ancak Scooter ile ilgili beyin jimnastiği yapıyoruz nasıl olacağı ile ilgili henüz netleşmedi. Mutlaka bir düzenleme gelecek. Sonuçta yolcu taşıyorlar vergi veriyorum demekle olmuyor. İşin içersin yolcu taşımacılığı girdiğinde trafiğe çıkma girdiğinde yapılması gereken bazı şeyler var dedi.

Bu konuda yeni düzenlemeler yapılacağını sinyalini veren bakan Karaismailoğlu’nun özellikle büyükşehirlerde artış gösteren scooter araçlarının yolculuk kullanılmasında arttı ve bu sebeple de bir düzenleme yapılmasının şart olduğu ifade edildi.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz yorumlarınızı işin olsa okuyucularına paylaşabilirsiniz.

YORUM EKLE