Ücretsiz Bilgisayar ve Tablet Bağışları Alındı! Kimlere Dağıtılacak? Başvurular Nasıl Yapılacak?

Türkiye genelinde uzaktan eğitime yönelik olarak dizüstü bilgisayar ve askıda tablet kampanyası başlatıldı. Tv8, Kızılayi Belediyeler ve pek çok kamu kurumu bağışları topluyor. Peki ihtiyaç sahipleri nereye ve nasıl başvuru yapacak? Kimlere bilgisayar dağıtılacak?

Ücretsiz Bilgisayar ve Tablet Bağışları Alındı! Kimlere Dağıtılacak? Başvurular Nasıl Yapılacak?

Uzaktan eğitim ile birlikte okullarda uzaktan eğitim gören öğrencilerin ihtiyaç kalemlerinden ilk sırada dizüstü bilgisayar, tablet, internet yer aldı. Bu kapsamda, Pek çok hanede uzaktan eğitim için ilkokul, ortaokul ve lise okullarında okuyan birden fazla kişi için eğitimlerin nasıl yapılacağı konusunda Eba destek merkezleri faaliyete geçirildi. Öğrenciler Türkiye genelinde 10 bin civarındaki destek merkezlerinde eğitim görebilecekler. 

ÜCRETSİZ BİLGİSAYAR KAMPANYALARI;

21 Eylül 2020 tarihinden beridir başlatılan dizüstü bilgisayar, askıda tablet,  hediye bilgisayar kampanyaları arasında TV8 ekranlarında yayımlanan Acun Ilıcalı'nın sunduğu program ile rekor düzeyde bağış toplantı. Burada gerçekleşen bağışların öğrencilere nasıl ulaştıracağı konusunda Acun Ilıcalı bir açıklama yaptı. Bilgisayarın ortalama 3 Bin Tl olduğunu aktardı. Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte dağıtımların gerçekleştirileceği ifade edildi. Eğitimlerde daha başarılı olan kişilerin daha çok öncelikli olacağı ifade edildi. 

HEDİYE DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR VE TABLETLER NASIL DAĞITILACAK?

Türk Kızılayı bağışlarını halen almaya devam ediyor.  Bağış yapmak isteyenler SMS ile 10 tl bağış yapıp ihtiyaç sahiplerine bilgisayar verilmesinde destek sunabilecekler. Belediyeler askıda tablet uygulamalarında bağışçıların internet üzerinden yapacağı ödemeler sonrasında, ihtiyaç sahiplerinin baz başvuru şartlarına sahip olmaları gerekmektedir. Bu şartlardan bir tanesi ikamet şartlarına sahip olmak gerekmektedir. İhtiyaç sahipleri dağıtımların nasıl olacağı konusunda şefaf olarak kamu oyuna paylaşımlarda bulunmalarını istemekteler. 

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 00:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nur sevgi arslan
Nur sevgi arslan - 2 yıl Önce

Neden üniversite öğrencilerine verilmiyor. Sonuçta bende koydeyim ve burda internet çekmiyor telefonumuzdaki de yetmiyor. Bilgisayarım yok. Universite ogrecilerinede vermelisiniz .

Derya duymaz
Derya duymaz - 2 yıl Önce

Benimde 2 oğlum var 1. Sinif ve 6. Sinif a gidiyorlar tablet veya bigisayara ihtiyaclari var simdiden tesekkur

Mehtap kılıç
Mehtap kılıç - 2 yıl Önce

Üç tane çocuğum var biri okul okuyor kiradayım toplam 4 çocuk var tablet yada bilgisayara ihtiyacım var

Zeynep tekin
Zeynep tekin - 2 yıl Önce

Benim iki çocugum var ama ders yapamıyorlar sizden ricam benim çocuklarımda bilgi sayar istiyor ders icin çünkü durumumyok

Öznur Koyunoğlu
Öznur Koyunoğlu - 2 yıl Önce

Benim iki çocuğum var bilgisayarımız yok çocuklarım ders yapamıyorlar biri ilkokul 2 sınıfta büyük oğlum ortaokul 6.sınıfta lütfen yardım edin kirada oturuyoruz gelir düzeyimiz iyi değil diz üstü bilgisayar istiyorum

Derya
Derya - 2 yıl Önce

4 tane ôgrencim var evde internet yok bilgisayar yok kendi TLF var hepside aynı saate ders yapıyorlar eşim asgari ücret alıyor çocuklarım için bir bilgisayar istiyorum derslerinden geri kaliyorlar

Şevval yılmaz
Şevval yılmaz - 2 yıl Önce

Benim 6 çocuğum var 3 tanesi liseye gidiyor diğerleri ise öğrenci lütfen bize yardım edin yardım ederseniz çok mutlu oluruz .

Aycan kuş
Aycan kuş - 2 yıl Önce

Benim iki çocuğum var ikisinde 5. Sınıf şuan derslerini takip edemiyorlar telefondan çok zor oluyor bizimde şuan ihtiyacımız var bu konuda yardım ederseniz sevinirim .