Ücretsiz Bilgisayar Askıda Tablet Kampanyası! THY, Kızılay, TV8 Bir Çok Belediye, Kurum!

Uzaktan eğitim bilgisayar ve tablet kampanyası desteği açıklayan kurumlar, Belediyeler ve televizyon kanalları hangileri,Ücretsiz bilgisayar, askıda tablet kampanyalarına başvuru nasıl yapılır detaylar...

Ücretsiz Bilgisayar Askıda Tablet Kampanyası! THY, Kızılay, TV8 Bir Çok Belediye, Kurum!

Askıda tablet, ücretsiz bilgisayar kampanyaları düzenleniyor. Bu kampanyalara nasıl başvuru yapılır? Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim alacak öğrenciler için EBA Destek Merkezleri kurdu. Sayıları Türkiye genelinde 8 Bin Oldu. Yakın zamanda 20 Bin'e kadar çıkartılması beklenen eba destek merkezlerinde evinde interneti olmayan yada bilgisayarı olmayanlar için destek olacak. Pek çok ailede birden fazla uzaktan eğitim gören öğrenci olmakta. Bu durumlarda sadece bir kişi için bilgisayarı olan ailelerde çözümü destek merkezlerine göndererek bulmakta. Bu merkezlere uzak olanlar için eğitimin aksamaması için pek çok kampanya ülke genelinde başlatıldı.

ÜCRETSİZ TABLET DAĞITAN KURUMLAR;

Türk Kızılayı uzaktan eğitime yan destek kampanyası

Savunma Sanayisi 19 Bin tablet dağıtacak.

Aselan Roketsan, Havelsan, Türk Havacılık Uzay Sanayii A.Ş.

Türk Hava Yollarından yeni destek

İnsansız hava aracı üretimi yapan Baykar 5 bin tablet desteği,

Esenler Belediyesinden eğitim için destek

Tv8 Acun Ilıcalı bilgisayar kampanyası açıkladı. Ünlüler telefon yağmuruna tuttu.

Teknofest tablet başvurusu alıyor.Bir çok Belediye benzer şekilde ilanlar açıkladı. Bunlardan bazılar; Gaziantep Belediyesi, İstanbul'da bir çok ilçe belediyede Didim Belediyesi olarak açıklandı.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Baykar Teknik Müdürü ve T3 vakfı Başkanı Selçuk Bayraktar uzaktan eğitime destek için savunma sanayisindeki yatırımları ile bilinen şirketten bir açıklama geldi. Türkiye'mizin dört bir köşesindeki cevherlerimiz için. Baykar olarak 5 bin öğrenciye uzaktan eğitimlerine katkı sunmak için tablet bilgisayar hediye ediyoruz." denildi. 

Esenler Belediyesinden 10 bin kişiye yapılacak dağıtımlar için esenler.bel.tr resmi adresi üzerinden başvuru yapılabilecek. Bağışçılarda bu adresi üzerinden gerekli işlemleri yapabilirler. Başvuru şartlarında ilkokul ortaokul yada lise öğrencisi olmak, Esenlerde ikamet etmek, tablete başvurunun fazla olması durumunda başarı durumu dikkate alınacak.

Tuzla Belediyesi askıda tablet kampanyası başlattı. Belediye sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada öğrencilerimizin uzaktan eğitimle ihtiyaç olan tablet ihtiyacını karşılamak için kampanya başlattık. Toplanan tablet ve bilgisayarlar, Tuzla'da eğitime devam eden ihtiyaç sahibi öğrencilere belediye ekipleri tarafından ulaştıracak denildi.

Didim Belediyesinden başlatılan kampanyaya başvurular ve bağışçılar için başvuru yöntemleri açıklandı. Didim Belediyesi tarafından toplanan yardımlarla ilçedeki ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet ve bilgisayar alınarak dağıtımı sağlanacak. Kampanyaya destek olmak isteyen vatandaşlarımız, detaylı bilgi ve iletişim için 444 81 09 No'lu çağrı merkezi ve Didim Belediyesi Halk Masası ile iletişime geçebilirler" denildi.

Gaziantep Valiliğinden askıda tablet açıklamasında interneti olmayan yada bilgisayarı olmayan 100 bin öğrenciye yardım eli uzatılacağı açıklandı. 

Teknofestten yapılan açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte yapılan kampanyalar ile birlikte ihtiyaç sahibi öğrencilere bilgisayarlar ulaştırılacak.

Türk Hava Yolları Çalışanı köy okullarında uzaktan eğitim alma imkanı olmayan çocuklara yardım elini uzattı. Şu ana kadar 160 çocuğa bağış ulaştırıldığı açıklandı.

TÜRK KIZILAYI BİLGİSAYAR DESTEĞİ;

Kızılay uzaktan eğitime yakın destek kampanası ile bağış alarak öğrencilere destek suancak. Bunun için 168 çağrı merkezinden PTT'den 2868 numaralı Türk Kızıalyı posta çeki hesabı üzerinden, GSM operatörlerinden 2868'e EĞİTİM yazarak sms atamları ile Kızılay şubelerine giderek, İnternet yada mobil bankacılık üzerinden yapılacak bağışlar ile bağışta bulunulabilecek.

TV8 Ekranlarında yayımlanan Acun Ilıcalının sunduğu programda ünlü isimlerden dizüstü bilgisayar bağış yağmuru yaşandı. https://www.isinolsa.com/gundem/tv8-dizustu-bilgisayar-kampanyasi-haydi-simdiye-basvuru-nasil-h35457.html

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2020, 23:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Esma Nur Özmen
Esma Nur Özmen - 2 yıl Önce

Biz dört kardeşiz uzaktan eğitim dersi var Evde telefondan giremiyoruz bizim bilgisayara ihtiyacımız var acun abi bize bir tane bilgisaysr gönderirmisiniz

Nur sevgi arslan
Nur sevgi arslan - 2 yıl Önce

Bende uuniversite öğrencisiyim koyde yasiyorum ve sadece telefonum var internet çekmiyor telefondan bu yuzden eve internet gerekiyor ama bilgisayar yok. Bu tür bağışları nerden alabiliriz ki.

Nuran kaymakcı
Nuran kaymakcı - 2 yıl Önce

Benim üç tane kızında var. Şeyma Nur kaymakçı 8 sınıf Nisa Nur kaymakçı 2 sınıf Özlenen Nur 1 sınıfa gidiyor tablet veya bilgisayara ihtiyacım var. Alacak durumum yok yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Asya   aslan
Asya aslan - 2 yıl Önce

Bizde iki kardeş bilgisayar da yok telefonda yok lütfen yardım edin

Murat ÇEKİÇ
Murat ÇEKİÇ - 2 yıl Önce

Bilgisayar almak için nasıl bir yol izlememiz gerek benim çocuğum eba ya cep telefonumdan giriş yapıyor bazen sıkıntı oluyor... açmıyor.. Yardımcı olabilir misiniz

Nuran kaymakcı
Nuran kaymakcı - 2 yıl Önce

Bilgisayar veya tablet ihtiyacım var. Alacak durumum yok üç kardeşler Şeyma Nur kaymakçı 8 sınıf Nisa Nur kaymakcı 2 sınıf Özlenen Nur kaymakçı 1 sınıfa gidiyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Şevval şahin uşagi
Şevval şahin uşagi - 2 yıl Önce

Merhaba ben 6 sınıfa gidiyorum tabletim ve bilgisayarım yok bana yardım edernisniz

Nuran kaymakcı
Nuran kaymakcı - 2 yıl Önce

Benim üç tane kızında var. Şeyma Nur kaymakçı 8 sınıf Nisa Nur kaymakçı 2 sınıf Özlenen Nur 1 sınıfa gidiyor tablet veya bilgisayara ihtiyacım var. Alacak durumum yok yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler