TYP ile Personel Alımları Ne Zaman Yapılacak?

Toplum Yararına Programlar TYP kapsamında geçici süreli olarak personel alımları ne zaman yapılacak?

TYP ile Personel Alımları Ne Zaman Yapılacak?

Ülkemizde görevlerini sürdürmekte olan kamu kurumları geçici ve daimi süreli olarak personel alımlarını devam ettirmekte olup geçici süreli alımlar genel olarak toplum yararına program kapsamında yapılmaktadır. Ancak bir süredir toplum yararına program TYP kapsamında personel alımları yapılmamakta ve adaylar ne zaman tekrar typ alımlarının yapılacağını merak etmektedir.

YAZ AYLARINDA İLANLAR ÇOĞALIYOR

Bilindiği üzere toplum yararına program TYP kapsamında genel olarak alımlar temizlik, park bahçe işçisi, bekçi, hizmetli vb. gibi sınıflar için yapılmakta ve bu sınıflara yerleşen adaylar sahada aktif olarak görev yapmaktadır. Kimi grup işçiler sokak temizliğine yönlendirilmekte, kimi grup işçiler cadde aralarında bulunan bölgelerde yeşillendirme ve çiçeklendirme çalışmaları yapılmakta, kimi grup işçi doğada bulunan atıkların toplanmasında görevlendirilmektedir. Kış ayları olduğundan dolayı şu anda belediyeler dahilinde bir çok fen işleri personeli bu alanlarda değil farklı bölgelerde hizmet vermektedir.

Bahar ile yaz aylarının gelmesi ile tekrar toplum yararına program kapsamında ilanların artarak Türkiye genelinde bir çok alım yapılması bekleniyor. Kış aylarında yine aralıklarla TYP üzerine ilanlar çıkabilir ancak şu anda arama bölümünde yaptığımız sorgulama da her hangi bir TYP alımının olmadığı görülmektedir.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2020, 20:50
YORUM EKLE