TYP Çalışanları Kadro Kadro İstiyor! Meclise Önerge Sunuldu!

Toplum Yararına Programı kapsamında çalışan personellerin sürekli işçi kadrolarına geçiş yapabilmeleri isteyen işçiler tarafından sosyal medya üzerinden çokça mesaj atılmakta. Mecliste yeni bir önerge sunuldu. TYP kadro istiyor. İşte gelişmeler.

TYP Çalışanları Kadro Kadro İstiyor! Meclise Önerge Sunuldu!

Milli İstihdam projesi kapsamında kamu kurumlarına personel istiham şekillerinden bir tanesi de “Toplum Yararına Programları” ile yapılmaktadır. Özellikle kamu kurumlarında temizlik, park düzenleme, ağaçlandırma gibi uygulama alanlarında personel alımlarının kura yöntemi ile atama yapılarak geçici sürede istihdam yapılabilmektedir.

Başvuru şartlarında 18 yaşını tamamlamış emekli ya da malul aylığı olmayan, örgün öğrenimine devam etmeyen İŞKUR'a kayıtlı işsiz olan vatandaşlar TYP alımlarına başvuru yapabiliyorlar. TYP istihdamlarının amacı işsizliğin yoğun olduğu yerlerde İŞKUR tarafından uygulanan işsizlerin çalışma alışkanlarını kazanmalarını sağlamak ve işgücü piyasasına uygumu sağlamak için gerçekleştirilen programlardır.

TYP ÇALIŞANLARI KADRO İSTİYOR!

TYP kadrolarında görev yapan çalışanlar sürekli kadroda istihdam edilemediğinden gelecek planlarını yapamadığını belirtmekteler. Sosyal medya üzerinden seslerini duyuran TYP çalışanlarına kadro verilesi için işin olsa sitemiz üzerinden de adayların sesini duyurmaya çalışmıştık.

İşte işin olsa'ya gönderilen mesajlardan bazıları;

MECLİSE ÖNERGE SUNULDU;

Diğer yandan Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Türkiye Büyük Millet Meclisine sunduğu önergede TYP ile ilgili bazı önemli sorular sordu. 2018-2019 yıllarında TYP kapsamında kaç kişi çalıştırıldığı, Hangi kurumlarda görevlendirildiği finansa edilen kurum sayısını sordu. Diğer yandan TYP çalışanlarının sürekli kadroya alınması düşünülüp düşünülmediği soruldu. TYP çalışanlarına kadro verilip verilmeyeceği ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2019, 23:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan
hakan - 2 yıl Önce

25 haziranda işsiz kaldık ev geçindiriyoruz psikolojim bozuldu allah rızası için typ lilerin sesisini duyun

meryem kilic
meryem kilic - 2 yıl Önce

sesimizi duyun artık ne olur typ daim çalışmak istiyoruz çok bir şey istemiyoruz ev gecindiriyoruz ağustosta çıkacağız ne olur yardımcı daim çalışalım meclise kararını bekliyoruz biz çıkınca ne yapacağız pisgolejimiz bozuluyor bizide duyun artik

Hamide
Hamide - 2 yıl Önce

Sayın cumhurbaskanim typ çalışaniyim ağustosta bitecek biz daimi iş isatıyoruz meclis kararını bekliyoruz ben işime devam etmek istiyorum nolur sesimizi duy saygılarımla

Gönül koc
Gönül koc - 2 yıl Önce

Kadro istiyorüz typ calişaniyim kitane çocuk okutuyorum zorlaniyorum

Musa
Musa - 2 yıl Önce

Typ çalışanlarına kadro verilmesi sıkıntı değiş sıkıntı liste yöntemiyle yani torpille girenlere verilirse haksızlık olur.sonuçta binlerci kişi başvurıyor adamı olan giriyor.

Kamile can
Kamile can - 2 yıl Önce

Sızlerden Bızım adımıza bir sesımızı duyurun mıllı eğitim de çalıyorum ve typ olarak yalvarıyorum sızden ben işimı devam etmek ıstıyorum sızden bir ısteyım bu Bızım sesimızı duyun yarın işsızız

Kamile can
Kamile can - 2 yıl Önce

Sızlerden Bızım adımıza bir sesımızı duyurun mıllı eğitim de çalıyorum ve typ olarak yalvarıyorum sızden ben işimı devam etmek ıstıyorum sızden bir ısteyım bu Bızım sesimızı duyun yarın işsızız

Cevdet çankaya  ağrı
Cevdet çankaya ağrı - 2 yıl Önce

kadro istiyoruz çok mağduruz artık sesimizi duyun