Türkiye'ye tehdit savuran Türk IŞİD'li konuştu

Dünya Dün sosyal medya üzerinden yayınlanan İŞİD videosunu konuşuyor.Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ı hedef göstererek tehditler savuran Bursalı esnaf Abu Ammar kod adlı IŞİD emiri İstanbul'u fethetme çağrısı yaptı.

Türkiye'ye tehdit savuran Türk IŞİD'li konuştu

Dünya Dün sosyal medya üzerinden yayınlanan İŞİD videosunu konuşuyor.Cumhurbaşkanı Recep Tayip  Erdoğan'ı hedef göstererek tehditler savuran Bursalı esnaf Abu Ammar kod adlı IŞİD emiri İstanbul'u fethetme çağrısı yaptı.

 

Toplam 7 dakika 14 saniyelik videoda ellerinde otomatik silahlar tutan üç IŞİD üyesinden sadece biri konuşuyor.

 

VİDEOYU ÇEKEN TÜRK KONUŞTU

 

‘2 bin Türk IŞİD’li var’

 

Türk IŞİD’li Ebu Yusuf, çektikleri videoyu Vatan'a anlattı:  IŞİD lideri Bağdadi’den bu konuda emir almadık. Bizim kendi tasarrufumuz. Daha büyük bir video hazırlanıyor. Yakında o da çıkar inşallah. Videoyu hazırlayan ekibin adı, Hayat Medya Türkçe Masası. Rakka’da Türk bölükleri var. Biz zaten Türkiye ile ilgili politikaları sürekli görüşüyoruz. Ona göre politikamızı belirliyoruz. Bağdadi bu tür işlere karışmaz. Suriye’de 2 bine yakın ailesiyle beraber gelen Türk yaşıyor. Ayrıca Türklerin oluşturduğu askeri bölükler de var. 

 

‘PKK-Haçlı ittifakı’

 

TBMM görüntüsünün de yer aldığı videoda, batı bölümü Amerikan, doğu bölümü ise PKK bayrağı ile kaplanan bir Türkiye haritası da gösteriliyor. Videoda konuşan militan, Türk topraklarının PKK ve Haçlı güçlerince işgal edileceğini savunuyor.VATAN

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE