Türkiye İş Bankası Dünyada ilk 100’e Girdi

The Banker tarafından hazırlanan ’Dünyanın En Büyük 1000 Bankası’ listesinde İş Bankası büyük başarı gösterdi ve 96’ncı sırada yer aldı. The Banker dünyanın en saygın ekonomi ve finans yayınları arasında yer alıyor. İşte ayrıntılar…

Türkiye İş Bankası Dünyada ilk 100’e Girdi

Türkiye İş Bankası Dünyada ilk 100’e Girdi

Dünyanın en saygın en saygın ekonomi ve finans yayınları arasında bulunan The Banker tarafından hazırlanan ’Dünyanın En Büyük 1000 Bankası’ adlı listede Türkiye İş Bankası 96’ncı sırada yer aldı. Türkiye İş Bankası büyük bir başarı göstererek ilk 100 içerisine giren tek Türk bankası oldu.

Liste The Banker dergisinin Temmuz sayısında yayınlandı. Türkiye İş Bankası ana sermayesi ile bir çok Avrupa ülkesini de geride bırakıp Türkiye’nin en büyük bankası olarak 96’ıncı sıradan listeye girdi. Aynı listede geçen yıl 118’inci sırada bulunan İş Bankası bu yıl 22 sıra yükselerek başarısını katladı. Konuyla ilgili olarak bir değerlendirme yapan İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Mart 2015 itibari ile sürdürülebilir büyüme stratejisi doğrultusunda aktif büyüklüğünü 252 milyar 931 milyon TL’ye çıkaran Türkiye’nin en büyük özel bankası olarak aynı zamanda dünyada ilk 100’e girmekten dolayı mutluluk duyduklarını belirtti. Büyüklüklerini sadece ekonomik olarak algılamadıklarını belirten Bali, tüm faaliyetlerimizle çalışanlarımız, müşterilerimiz, hissedarlarımız, tüm paydaşlarımız için değer katmak olarak görüyoruz ifadelerini kullandı. Bu başarıyı da anlayışlarının sonucu olarak değerlendirdiklerini ifade etti. Türkiye’den 20 banka The Banker dergisinin ana sermaye büyüklüğüne göre yaptığı sıralamanın sonuçlarına göre dünyanın en büyük 1000 bankası sıralamasında yer aldı.

YORUM EKLE